Başkan Genç, halkın haber alma ihtiyacına hizmet eden basın camiasını takdir ettiğini dile getirerek; “Basın camiası yerelde ve ulusalda, bilginin her geçen gün çoğaldığı günümüz dünyasında halkın doğru bilgiye ulaşabilmesi için hayati bir rol üstleniyor. Üstlendiği rolü toplum çıkarlarını göz önünde bulundurarak doğru, tarafsız, objektif ve özel hayata saygı gibi ilkeler doğrultusunda hayata geçiriyor.

Kene kabusu geri döndü; 1 kişi hayatını kaybetti Kene kabusu geri döndü; 1 kişi hayatını kaybetti

Kamu vicdanının sesi olan gazetecilerimiz

Mesleğini icra ederken bir anlamda kamu vicdanının sesi olan gazetecilerimizin zor şartlar altında meslek etiğinden taviz vermeden çalışmalarını sürdürmeleri takdire şayandır. Gazetecilerimiz toplumun bilgilenmesini sağlamak ve bilincini arttımak gibi önemli bir görevi tüm bu şartları dikkate alarak yerine getiriyor.

Özveri, inanç ve güvenle

Tüm bu şartlar altında büyük bir özveri, inanç ve güvenle çalışmalarını gerçekleştiren halkın doğru bilgiye ulaşması için her koşulda görevini icra eden muhabirinden, editörüne, yazarlarından, matbaa çalışanına kadar tüm gazetecilerimizin 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü’nü kutlarım. Hayatlarında ve mesleklerinde sağlık ve başarı dilerim.” ifadelerine yer verdi.