Nurettin Eryılmaz

Sakarya'da 'Dünya Fındık Haftası' kapsamında 8-14 Ağustos tarihlerinde çeşitli etkinlikler düzenleniyor.

Sakarya Ticaret Borsası'nın (STB) ev sahipliği yaptığı, Sakarya Valiliği, Sakarya Büyükşehir Belediyesi ve diğer pda ile borsaların destekleriyle gerçekleştirilen 'Dünya Fındık Haftası' etkinlikleri, Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu'nun katılımıyla ilk fındık alım töreni ile başladı.

İlk fındık alım töreninin ardından Sakarya Ticaret Borsası'na ait Lisanslı Depo'nun açılışı gerçekleştirildi. 

Alancuma Mahallesi'nde düzenlenen açılış törenine Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Başkanı Rifat Hisarcılıoğlu, Sakarya Ticaret Borsası Başkanı Adem Sarı, Sakarya Valisi Çetin Oktay Kaldırım, AK Parti Sakarya Milletvekili Çiğdem Erdoğan Atabek, AK Parti Sakarya İl Başkanı Yunus Tever, Sakarya Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem Yüce, Sakarya Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Akgün Altuğ, Stk Temsilcileri ve vatandaşlar katılım sağladı.

Lisanslı Depo'nun açılışında konuşan Sakarya Ticaret Borsası Başkanı Adem Sarı, "Sakarya'nın geleceğine yapılmış önemli yatırımlardan biri olarak değerlendirdiğimiz Tahıl Ürünleri Lisanslı Depomuzun şehrimize ve ülkemize hayırlı, uğurlu olmasını temenni ediyorum" dedi.

Etkinlik, bugün saat 17.00'da Çark Caddesi'nde kortej yürüyüşü ve saat 19.00'da 'Fındığa Değer Katanlar Ödül Töreni' ile devam edecek. 

Kutlamalar, yarın 'Herşey Fındık İçin Sempozyumu' ve 10 Ağustos Çarşamba günü Hendek gişeleri çıkışında hasat şenliği ile devam edecek.