Sakaryaspor kulüp başkanı Gökhan İn ve yöneticiler, teknik direktörlük için Suat Kaya ile dün kulüp binasında 1 yıllık sözleşme imzalamıştı. Resmi imzaların ardından açıklamada bulunan Suat Kaya, "İkinci sefer geleceğim. İkinci seferde de çok sıcak bir şekilde karşılandım, çok teşekkür ederim. İnşallah bunun karşılığında sahada Sakarya halkına, taraftara ve sizlere sunarız. Bir an önce işe başlamak istiyoruz. Heyecanımız aynı" demişti.

Sakaryaspor, Süper Lig'den transferini duyurdu! Sakaryaspor, Süper Lig'den transferini duyurdu!

Daha önce Sakaryaspor'da sadece 69 gün görevde kaldıktan sonra ayrılan Suat Kaya'nın teknik direktörlük konusundaki istikrarı ise pek iç açıcı değil.

Futbolculuk kariyerini Galatasaray'da 11 yıl geçirerek sona erdiren Suat Kaya, aynı istikrarı teknik direktörlük hayatında gösteremedi. Suat Hoca 2016-2019 yılları arasında çalıştırdığı Menemenspor haricinde gittiği takımlarda kısa süre görevde kalma istatistiğine sahip. Menemenspor'un ardından 2019'da Sakaryaspor'a imza atmış ve yeşil siyahlıların başında 12 maça çıktıktan sona görevden alınmıştı. 

Sakaryasapor'un ardından Serik Belediyespor'a imza atan Suat Kaya, burada sadece 1 maça çıkarken, Tuzlaspor'da ise 4 maçın sonunda görevinden ayrıldı. Ardından imza attığı Eskişehirspor'da 7 ay görevde kalan Suat Kaya görevinin sonunda ise Eskişehirspor'la 3.Lige düştü.

Eskişehirspor'un ardından ise Tuzlaspor'a 2022 yılında imza atan Suat Kaya burada da sadece 1 maç kalarak görevden ayrıldı.

Teknik direktörlük kariyerine 2008 yılında Gaziantep Büyükşehir Belediyespor'da başlayan Suat Kaya'nın 16 yıllık teknik adamlık kariyerindeki en uzun sürecinin 2016-2019 arasındaki Menemenspor olması dikkat çekiyor. Sakaryaspor'da sadece 12 maça çıkıp ayrılan Suat Kaya, bu istatisklerinden dolayı dikkat çekerken, zorlu geçecek sezon öncesinde taraftarları da endişelendiriyor. 

adayorum