Sakarya Uygulamalı Bilimler Üniversitesi (SUBÜ) Fizyoterapi ve Rehabilitasyon Uygulama ve Araştırma Merkezi tarafından Novum Structures Yapı Anonim Şirketi çalışanlarına ‘İş Yerinde Fiziksel Ergonomi ve Sağlıklı Yaşam Egzersizleri’ konulu eğitim verildi. Eğitim, ofis personelleri ile üretim bölümündeki personellerin çalışma ortamlarına uygun olarak iki ayrı oturum halinde gerçekleştirildi.

Merkez Müdürü Dr. Öğretim Üyesi Oğuzhan Bahadır Demir’in verdiği eğitimde iş yeri ergonomisi, çalışanlarda sık görülen kas-iskelet sistemi problemleri, koruyucu egzersiz uygulamaları üzerinde durulurken; yapılması muhtemel hatalı duruş ve hareketlerden kaçınmanın önemine değinildi.

thumbnail_2-96

Ofis çalışanlarında bel ve boyun hastalıklarıyla sık karşılaşıldığını belirten Demir, eğitimde yapılan bilgilendirmelerle bu olası hastalıklarında en aza indirilebileceğini ve çalışma ortamlarında uygun ergonomik koşulların sağlanması ile çalışanların verimlerinin, iş tatmininin ve memnuniyetinin artacağını vurguladı.

Novum Structures Yapı A.Ş. Genel Müdürü Atilla Yılmaz, eğitimin ardından SUBÜ Fizyoterapi ve Rehabilitasyon Uygulama ve Araştırma Merkezi’ne teşekkür etti.