Sakarya Barosu ile Sakarya Uygulamalı Bilimler Üniversitesi (SUBÜ) arasındaki iş birliği protokolü çerçevesinde SUBÜ Teknoloji, Spor ve Ziraat Fakültesi ile Karasu ve Kocaali Meslek Yüksekokulu öğrencilerine ‘Ailenin Korunması ve Kadına Yönelik Şiddetin Önlenmesi’ farkındalık eğitimi verildi.

Eğitimler, Baro’nun Kadın Hakları Merkezi’ne Üye avukatlar tarafından verildi.

Eğitimlere katılan ve öğrencilere Baro’nun birimleri ve görevleri ile ilgili de bilgiler veren Sakarya Barosu Başkanı Av. İlknur Ebiz Yıldız, yaklaşık 1 ay önce başlatılan eğitimlerin oldukça verimli geçtiğini belirtti. Yıldız öğrencilerin ilgisinin de yüksek olduğunu ifade etti.

Eğitimlerin, eğitim-öğretim dönemine ara verilmesi nedeniyle Ekim ayından itibaren devam edeceğini kaydeden Başkan Yıldız, Sakarya Barosu olarak yıl içerisinde yaklaşık 28 bin öğrenciye farkındalık eğitimi vereceklerini de kaydetti.

Sakarya'da karne heyecanı! 227 bin öğrenci karne aldı Sakarya'da karne heyecanı! 227 bin öğrenci karne aldı

Baro Başkanı Yıldız, “Bu eğitim süreçlerinde hep ağaç yaş iken eğilir düsturuyla hareket ettik. Hem ülkemize hem kentimize hizmet etmenin bilinciyle şehrimizin gençlerine ve şehrimize gelen gençlerimize farkındalık eğitimi verdik, vereceğiz. Bize bu süreçte destek veren ve hep ortaklaşa hareket ettiğimiz SUBÜ’ye, Rektörümüz Prof. Dr. Mehmet Sarıbıyık’a ve SUBÜ- KAM Müdürü Dr. Öğr. Üyesi Hümeyra Taşçıoğlu’na teşekkür ediyoruz” dedi.