Sakarya Uygulamalı Bilimler Üniversitesi’nin 4. kuruluş yıl dönümünde basınla buluşan Rektör Prof. Dr. Mehmet Sarıbıyık, yeni kampüs yerine ilişkin açıklamalarda bulundu.

Nurettin Eryılmaz

15 Temmuz Demokrasi ve Millî Birlik Günü programı gerçekleştirildi  15 Temmuz Demokrasi ve Millî Birlik Günü programı gerçekleştirildi 

Sakarya Uygulamalı Bilimler Üniversitesi’nin kuruluşunun 4. yılı kapsamında Rektör Prof. Dr. Mehmet Sarıbıyık, düzenledikleri kahvaltı programında basınla bir araya geldi. 

SUBÜ Esentepe Kampüsü Spor Bilimleri Fakültesi personel lokalinde yapılan basın toplantısında Rektör Sarıbıyık, SUBÜ'de 4 yılda neler yaptıklarını sunum şeklinde anlatırken, toplantının soru-cevap bölümünde gazetecilerin sorularını cevapladı.

"YENİ KAMPÜS YERİ İÇİN ANKARA'DAN HABER BEKLİYORUZ"
Yeni kampüs yerine ilişkin soruya cevap veren Rektör Sarıbıyık, "Aslında üniversitelerin yapılanması uzun süreç alıyor. Bizim gelmiş olduğumuz nokta 4 yıllık bir süreç içerisinde söyleyecek sözümüz var. Yaptığımız icraatlarımız var, gösterecek ürünlerimiz var diyebilecek bir durumdayız. Kampüs yeri olan kısımdaki çalışmalarla ilgili gayret içerisindeyiz. En son gelinen nokta şöyle; Bizler şimdiye kadar ki olan tüm süreçlerle ilgili bir bilgi notu talep ettiler. Bizde tüm yazışmaları, nereden nereye geldiğimizi ilgili olan kısımları tamamını topladık ve Ankara'ya tekrar gönderdik. Ankara'dan sonuç bekliyoruz. Bu üniversitenin de bağımsız bir kampüsü olmasıyla ilgili olan kısmı bir an önce çözme gayreti içerisindeyiz. Ümit ediyorum ki kısa sürede bir sonuç alırız. Olay bireysel olarak bizim dışımızda biraz  Ankara ile ilgili olan kısımdan dolayı bekliyoruz şuanda. Bizden 3 alternatif yer istediler. Bu alternatifleri farklı bölgelerden ve tüm şehirdeki aktörlerin oybirliğiyle buraları sunduk. Hemfikir olunan yerleri oluşturduk. 9-10 ayrı yeri analiz ederek bu alternatifleri sunduk. Alternatiflerle ilgili olarak sürekli bildirimler isteniyor. Bu bildirimleri tamamlıyoruz, geri gönderiyoruz. Süreç bu şekilde ilerliyor. Ankara'nın inşallah en kısa zamanda bu konuya çözüm üretmesini bekliyoruz" diye konuştu.