Sakarya Uygulamalı Bilimler Üniversitesi’nde Rektör Prof. Dr. Mehmet Sarıbıyık’ın görev süresi 6 Eylül’de sona erecek. Bu tarihe kadar da rektör olmak isteyenler başvuruda bulunacaklar. Şimdiden SUBÜ'de rektör adaylığı için çok sayıda isim konuşuluyor.

Sakarya Üniversitesi’nde Prof. Dr. Hamza Al’ın rektör olarak atanmasıyla başlayan  rektörlük heyecanı  Sakarya Uygulamalı Bilimler Üniversitesi'nde devam ediyor. Görev süresi 6 Eylül’de sona erecek olan SUBÜ Rektörü Prof. Dr. Mehmet Sarıbıyık’ın görevi için çok sayıda isim konuşuluyor.

Alınan bilgilere göre Sakarya’nın 2'nci üniversitesi olan SUBÜ’de  Rektör  Prof. Dr. Mehmet Sarıbıyık’ın görev süresinin dolmasına yaklaşık bir ay kala muhtemel rektör adaylarının da isimleri konuşulmaya başladı.

2023 Fiat Fastback'in tasarımı ortaya çıktı 2023 Fiat Fastback'in tasarımı ortaya çıktı

Bu isimler arasında SUBÜ'de ve farklı üniversitelerde görev yapan akademisyen Prof. Dr. Zafer Barlas,  Prof. Dr. Ali Taş, Prof. Dr. Çetin Yaman,  Prof. Dr. Naci Çağlar ve Prof. Dr. Zafer Tatlı gibi isimler akademik çevrelerde konuşuluyor.

Rektör adaylarının bu ay içerisinde başvurularını YÖK’e yapacağı belirtilirken, rektör adaylarının sayısının Sakarya Üniversitesi’nden artabileceği ifade ediliyor.

SAÜ için 9 isim rektörlük için başvurmuştu. 

SUBÜ’de Rektör Prof. Dr. Mehmet Sarıbıyık’ın da, SAÜ Rektörü Prof. Dr. Fatin Savaşan gibi bir dönem yaptıktan sonra değişmesi bekleniyor. Bir grup tarafından desteklenen Sarıbıyık’ın rektörlüğünü yaptığı SUBÜ, 4 yıllık süre içerisinde akademik başarıdan çok magazin haberleriyle ülke gündemine de gelmişti.

Geride bıraktığımız yıl SUBÜ Rektörü Prof. Dr. Mehmet Sarıbıyık,  dönemin Milli Eğitim Müdürü Fazilet Durmuş,  dönemin Gençlik ve  Spor İl Müdürü Arif Özsoy ve Sakarya Müftüsü Hasan Başiş ile birlikte kendisini “21 tarikatın lideri” olarak tanıtan Irak kökenli Şeyh Muhammed Hüseyni’yi Sakarya'da ağırlaması ve daha sonra iadeyi ziyarette bulunmalarını  ile gündeme gelmişlerdi.

Milli Eğitim Müdürü Fazilet Durmuş merkeze alınırken Gençlik ve Spor İl Müdürü  Arif Özsoy ise Van’a atanmıştı. (medyabar)