KADİR ŞİRİN'İN HABERİ

BU MAÇLAR KAÇMAZ

SERDİVANSPOR - ARİFİYESPOR

Müthiş bir heyecanın yaşandığı ve son iki haftasına girilen Süper Lig Ali Arslan Play-Off 6.haftası birbirinden zorlu maçlara sahne olacak. Play-Off Grubu'nun flaş takımı lider Serdivanspor, üst sıralardan kopmak istemeyen Arifiyespor ile günün ilk maçında karşılaşacak. Serdivanspor'un BAL hedefinden kopmaması için bugünkü maçı mutlaka kazanması gerekiyor. Son kozunu oynamak isteyen Arifiyespor'da ise tüm planların galibiyet üzerine yapıldığı öğrenildi. İki takım taraftarlarının sabırsızlıkla beklediği kritik karşılaşma saat 16.00'da başlayacak. İki teknik adam Uğur Alemdar ve Osman Gümüştaş “Hak eden kazansın. Umarım kazanan bir oluruz” ortak görüşünde birleştiler. 

FERİZLİ HEDEFE KİLİTLENDİ

Yine aynı saatte başlayacak diper bir müsabakada ise Ferizlispor 2011 ile Kazımpaşa Birlikspor karşı karşıya gelecek. Tek hedefini BAL olarak belirleyen Ferizlispor, grupta hiçbir iddiası kalmayan rakibini yenip Serdivanspor'un puan kaybetmesini bekleyecek. Kuzey temsilcisi 12 puan ve averajla puan cetvelinde 2'inci sırada bulunurken, Kazımpaşa Birlikspor ise 2 puanla 7'inci sırada yer alıyor. Futbolcularını galibiyete şartlandıran Ferizlispor teknik patronu Berk Yıldız, bugünkü maçta kayıp yaşamak istemediklerini ve futtek hedeflerinin galibiyet olduğunu söyledi. 

PAMUKOVA – YEŞİLYURT 

Günün sonucu merakla beklenen maçında ise İzlog Pamukovaspor ile Yeşilyurt Beldespor karşı karşıya gelecek. Pamukovaspor 10 puanla 3'üncü, Yeşilyurt Beldespor ise 7 puanla 4'üncü sırada bulunuyor. Kaybeden takımın BAL hayalinden kopacağı zorlu karşılaşma birbirlerine üstünlük sağlamak için sahaya çıkacak.
Tek hedeflerini BAL olarak belirleyen iki takımın zorlu doksan dakikası büyük heyecana sahne olması bekleniyor. Çok zorlu bir maçın kendilerini beklediğini belirten Pamukovaspor'un başarılı antrenörü Mehmet Atmaca, “Oyuncularımın kalitesine güveniyorum. 3 puanı çok istiyoruz” dedi. 

AS AKYAZI- SAKARYA ÇARK

Geçtiğimiz haftayı mağlubiyetle kapatan As Akyazıspor ve Sakarya Çarkspor günün son maçında kozlarını paylaşacak. İki takımın da lig de hiçbir iddiası kalmadı. Geçtiğimiz haftalarda verilen sözler yerine gelmediği gerekçesiyle takımdan ayrılan Sakarya Çarkspor'da birçok oyuncunun bugünkü maçta da olmayacakları öğrenildi. 

Geride kalan 5 hafta sonunda Sakarya Çarkspor 5 puanla 5'inci sırada, henüz galibiyeti olmayan As Akyazıspor ise 1 puanla puan cetvelinin son sırasında yer alıyor. Zirve hattından kopan ve tam bir hayal kırıklığı yaratan iki takım arasında oynanacak müsabaka saat 18.30'da başlayacak. 

Büyükşehirli genç güreşçi Avrupa Şampiyonası’nda milli forma giyecek Büyükşehirli genç güreşçi Avrupa Şampiyonası’nda milli forma giyecek


Süper Lig Ali Arslan Play-Off Grubu
6.Hafta Programı / 20 Nisan Cumartesi
Erenler Atatürk 2 Nolu Saha
16:00 Serdivanspor - Arifiyespor
Erenler Atatürk 1 Nolu Saha
16:00 Ferizlispor 2011- Kazımpaşa Birlikspor 
Erenler Atatürk 2 Nolu Saha
18:30 As Akyazıspor Sakarya Çarkspor
Erenler Atatürk 1 Nolu Saha
18:30 Yeşilyurt Beldespor İzlog Pamukovaspor