Sakarya Yerel Kültür Derneği Başkanı İbrahim Şahin, 24 Temmuz Gazeteciler ve Basın Bayramı nedeniyle kutlama mesajı yayınladı.

Erdoğan’ın açılış listesinde Akyazı Emniyet Müdürlüğü de var Erdoğan’ın açılış listesinde Akyazı Emniyet Müdürlüğü de var

SYKD'de Başkanı Şahin, kutlama mesajında şu ifadelere yer verdi;

"Türk basınında sansürün kaldırılışının 114’üncü yıl dönümünde milletin gözü, kulağı, sesi olma, bilgilendirme ve toplumsal haber alma hakkına katkıda bulunma görevini insanlık erdemi ve toplumsal değerlerle bağdaştırarak ilkeli ve tarafsız bir anlayışla ifa eden tüm basın mensuplarımızın 24 Temmuz Gazeteciler ve Basın Bayramı’nı kutluyoruz.

Demokratik sistemin vazgeçilmez unsurlarından biri olan basın, bilgi ve haber vererek, halkın haber alma ve bilgi edinme hakkını sağlamada, temel hak ve özgürlüklerin korunması ile kamu hizmetlerinin toplum adına denetiminde büyük bir güce sahiptir.

Türk basını Millî mücadele ve olağanüstü dönemlerde milli duruşunu ortaya koyarak en zor şartlar altında bile milletin gözü, kulağı, sesi olma ve kamuoyunun haber alma hakkına katkıda bulunma görevini ilkeli ve tarafsız gazetecilik anlayışı içerisinde başarı ile yerine getirmiş ve bundan sonrada yerine getirmeye devam edecektir.

Bu duygu ve düşüncelerle; Türk basınında sansürün kaldırılışının 114’üncü yıldönümünde, vatandaşlarımızın haber alma ve bilgi edinme ihtiyacını karşılamak için mesai mefhumu gözetmeksizin çalışan basın mensuplarımıza görevlerinde kolaylıklar diliyor, tüm basın mensuplarımızın 24 Temmuz Gazeteciler ve Basın Bayramı'nı en içten duygularımızla kutluyor, çalışmalarında başarılar diliyoruz."