Ayrıca Genç Kızılay Sakarya İl Başkanı Ceren Yağız tarafından da Türk Kızılay Oryantasyon sunumu yapıldı.

Seminerin ardından Taraklı İlçesi Çiğdemlik Mevkiinde öğrencilerle birlikte geniş katılımlı fidan dikimi gerçekleştirildi.
 
Seminere ve fidan dikimi etkinliğine Kaymakam Halis Hacıismailoğlu,  Belediye Başkanı İbrahim Pilavcı, İlçe Jan. Kom. Habip Öner, Kızılay Sakarya İl Merkezi Başkanı Cevdet Koç, Orman İşletme Şefi Hasan Topçu, İlçe Milli Eğitim Müdürü Serkan Korkmaz, Sakarya İl Merkezi Yön Kur. Üyesi Rüstem Yazar, Kızılay Taraklı Koordinatörü Alaattin Yılmaz, Genç Kızılay Sakarya İl Başkanı Ceren Yağız, Daire Amirleri, Kızılay Temsilci üyeler, Kızılay Genç Gönüllüleri, öğretmenler ve Orman İşletme Personelleri katıldı.

Erenler'de deprem bölgesi için malzeme temini devam ediyor Erenler'de deprem bölgesi için malzeme temini devam ediyor

Seminer bitiminde Sakarya İl Merkezi tarafından, Kızılay’a destek ve katkılarından dolayı Kaymakam Halis Hacıismailoğlu’na, Belediye Başkanı İbrahim Pilavcı’ya, İlçe Milli Eğitim Müdürü Serkan Korkmaz’a ve Orman İşletme Şefi Hasan Topçu’ya teşekkür plaketi takdim edildi.

Kızılay Taraklı Koordinatörü Alaattin Yılmaz: “Taraklı’nın dört bir tarafı yangına hassas iğne yapraklı çam ormanlarıyla kaplı. Ormanlarımız bizim canımız, ciğerimiz, nefesimiz ve çocuklarımızın geleceği. Taraklı adeta orman içinde olduğundan orman yangını yönünden risk altındadır. Kızılay olarak bu gerekçeyle paydaşlarımız Belediye Başkanlığı, İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ve Orman İşletme Şefliği ile birlikte ‘Kızılay’la ormanları yaşatıyoruz’ şenlendirme projesi yaptık. Projemizin hedef kitlesi; öğrenciler. Projemizin amacı öğrencilerimize orman sevgisini aşılamak. Orman ve orman yangını konusunda onları bilinçlendirmek. Bu proje kapsamında seminer programını yaptık ve ardında da öğrencilerimizle birlikte geniş bir katılımla fidan dikimini gerçekleştirdik. Temennimiz atalarımızdan bize miras kalan ormanlarımızın daha da geliştirilerek gelecek nesillere taşınmasıdır.” dedi.