Dronlara özel hava otobanları Dronlara özel hava otobanları

Sakarya Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Alemdar, Türkiye Belediyeler Birliği Meclis Toplantısı’nda Mardin Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Türk'ün sözlerine sert tepki gösterdi.

Başkan Alemdar, Ahmet Türk’ün Hakkari’deki kayyum atamasını kınayan ifadelerini “Kabullenmemek söz konusu değil. Demokrasi, hepimizi kapsayan bu bayrak altında, toprak bütünlüğü içerisinde yaşamaktır. Bu milleti bölmeye çalışan, şehitlerimizin kanını yerde bırakanları biz burada kınayamayız. Yok öyle bir şey” sözleriyle tepki gösterdi.

Alemdar’ın bir diğer itirazı da TBB seçimlerinde toplantı usülleri oldu. Başkan Alemdar, Divan Başkanı Türk’e her sandıkta 2 görevli bulunması gerektiğini söyledi. Divan, teklifi oylamaya sundu ve Alemdar’ın haklı teklifi oy çokluğuyla kabul edildi.

Yaşanan gelişmelerin ardından Başkan Alemdar, resmi x hesabından şu paylaşımda bulundu: “Bugün Türkiye Belediyeler Birliği Meclis Toplantısı’nda divan başkanının toplantı usüllerine aykırı davranması sonucunda belediye başkanı arkadaşlarımızla birlikte itiraz ettik. Ayrıca Divan Başkanı olan Mardin Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Türk’e Türkiye’nin bir hukuk devleti olduğunu ve milleti bölmeye çalışanları savunamayacağımızı ifade ettik. Toplantıda belirttiğim gibi demokrasi, hepimizi kapsayan bu bayrak altında, toprak bütünlüğü içerisinde yaşamasıdır. Bizim için kaide budur.”