Bir dizi program için Sakarya'ya gelen TBMM Başkanı Mustafa Şentop, şehirdeki basın mensupları ile bir araya geldi. 

Adapazarı ilçesinde bir restoranda gerçekleşen buluşmaya AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Sakarya Milletvekili Ali İhsan Yavuz, Sakarya Milletvekilleri Çiğdem Erdoğan Atabek, Recep Uncuoğlu, AK Parti İl Başkanı Yunus Tever, ilçe belediye başkanları ve basın kuruluşlarının temsilcileri katıldı.

Burada konuşan Şentop, "Planlı bir ziyaret değildi. Dava adamı ve hukukçuluğu ile bildiğimiz Nadir Latif İslam'ın cenazesi için Sakarya'ya geldik. Bizim Sakarya ile ilgili hikayemiz var. Ben aslen muhacir ailenin çocuğuyum. Mübadele ile gelmiş ailem. Tekirdağ'a gelmişler. 2. Dünya Savaşı sonrasında Adapazarı'na gelmişler. Ailem bir süre burada kalmış. Buranın bizle ait bir anısı var böyle. Sakarya'ya çok sık geldiğini ifade eden Şentop, "Sakarya çok merkezi bir yer. Çok güzel alanlarda atılım yapan bir kentimiz" diye konuştu.

İngiltere'nin haftalık dergisi The Economist, Türkiye'de gerçekleşecek seçimle ilgili hazırladığı analizde kullandığı skandal ifadelerle ilgili konuşan Şentop, “Türkiye ile ilgili eski dönem Avrupa siyasetçilerin karşılarında öğrenci varmış gibi konuşmalarını. Elbette kabul etmiyoruz. Herhangi bir algidan etkilenecek Türkiye yok karşılarında Millet yegane karar verecek olan mercidir. Türkiye bölgeyle ilgili hariçten gazel okuyanlara. Cevabını her zaman verecektir” dedi.

TZOB Genel Başkanı Bayraktar, Bakan Bilgin ile görüştü TZOB Genel Başkanı Bayraktar, Bakan Bilgin ile görüştü

52b9572c-ead0-4beb-950d-dc9fbb2795626d0f9033-9529-44eb-8670-fb447cecc52d