Sakarya'nın tek uydu televizyonu TV264'ün bir ekran klasiği olan programı Gazeteciler Soruyor'a konuk olan Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem Yüce, yaptığı açıklamalar ile gündeme oturdu.

Programa ilgi yoğun olurken Başkan Yüce, hem kişisel hayatı hem yerel seçim öncesi Sakarya'daki siyaseti, Sakaryaspor'u ve gerçekleştirdiği projelerle alakalı geniş açıklamalarda bulundu.

Başkan Yüce'nin en dikkat çeken sözleri ise şehrin giriş ve çıkışı ola  halk dilinde TEK yokuşu ve TEK kavşağı olarak bilinen Orhan Gazi Caddesi'ne yapılacak proje oldu.

"TEK KAVŞAĞI'NIN OLDUĞU YERDE TIKANMA VAR"

Sakarya Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem Yüce, TEK kavşağının olduğu yerde bir tıkınma olduğunu belirterek bu sorunu çözmek istediğini açıkladı.

Başkan Yüce, TEK kavşağından SGK kavşağına kadar alttan geçiş sağlayan tünel geçit yapmak istediğini açıkladı. Bu açıklama vatandaşların dikkatini çekerken sosyal medyada hem yapılan yorumlarda Başkan Yüce'nin bu projesine destek verildi.

TEK'İN ORDAN SGK KAVŞAĞINA KADAR TÜNEL GEÇİT

Yüce Orhangazi Caddesinde tünel geçit projesini açıklayarak şunları söyledi;

Sakarya'daki gizemli yol: Ayağını frenden çeken yokuş yukarı çıkıyor Sakarya'daki gizemli yol: Ayağını frenden çeken yokuş yukarı çıkıyor

Sakarya'da öncelikler arasında trafik ve ulaşım var. Sigorta kavşağı o nokta kitleniyor. Kuyruk vardı. İlk projemizden biriydi. Yapamaz, gidemez, parası yok. Mümkün değil dediler. Mahkemeden takılır dediler. Kamulaştırma yapamaz dediler. Yaptık. Daha devam edecek. Şehrimizin en önemli noktasında projemizi tamamladık. Ekiplerimizle, arkadaşlarımızla oldu. Şükürler olsun. Hizmette. Şimdi TEK kavşağının olduğu yerde bir tıkınma var. Oradan da bir proje düşünüyorum. O sorunu da çözmek istiyorum.

"ÖNCE ESNAFIN RIZASINI ALACAĞIM"

Tabi bu bölgede esnafımızın önce rızasını alacağım. TEK'in oradan sigorta kavşağına kadar alttan geçiş sağlayan bir proje düşünüyorum. Tünel geçit. Esnaf derse başkanım kaybımız olur. Ona ayrı bakacağız. Vatandaş razı değilse yapmam. Başka bir formül düşüneceğim.