Hendek Anadolu Lisesi için hasarlı olduğu gerekçesiyle alınan yıkım kararının yankıları sürerken, bu sabah saatlerinde okulda taşınma işlemleri başladı. 

HALK54.COM
Geçtiğimiz sene Haziran ayında yıkım kararı alındıktan sonra bu yılın eğitim-öğretim döneminde kapılarına kilit vurulan ve velilerin büyük tepki gösterdiği Hendek Anadolu Lisesi'nde yıkım kararının yankıları sürerken, bu sabah saatlerinde taşınma işlemleri başladı.

OKUL TAŞINIYOR
Alınan yıkım kararı nedeniyle ilçede bir numaralı gündem olan okulda bulunan sıra ve sandalyeler, İl Milli Eğitim Müdürlüğüne ait resmi plakalı kamyonetle Hendek Akova Mahallesi'nde bulunan Anadolu Kalkınma Vakfı Mesleki ve teknik Anadolu Lisesine taşınıyor. 

ÜCRETSİZ SERVİS VE YEMEK
Öte yandan 670 öğrencisi bulunan Hendek Anadolu Lisesi öğrencilerinin önümüzdeki hafta başında ders başı yapması beklenirken, öğrencilerin yeni okula ücretsiz servislerle okula taşınacağı ve öğlen yemeğinin ücretsiz olarak verileceği öğrenildi.

NE OLMUŞTU?
Hendek'te geçtiğimiz Haziran ayında Hendek Anadolu Lisesi için hasarlı olduğu gerekçesiyle yıkım kararı alınmıştı. Alınan yıkım kararına tepki gösteren öğrenci ve veliler ise yeni okulun bulunduğu noktaya toplu taşıma araçlarının gitmediğini ve yürümek zorunda kalacaklarını belirterek, bu sorunun çözümü için okul önünde günlerce eylem yapmıştı.

Akyazı İHL eski Müdürü Emer hasret giderdi Akyazı İHL eski Müdürü Emer hasret giderdi

er4e7e8e6e5e2e13e