Denize girmek yasaklanınca sahilde güneşlendiler Denize girmek yasaklanınca sahilde güneşlendiler

Sakarya Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi (SASKİ) Sapanca Gölü çevresindeki bungalov ve benzeri işletmelere kaçak su denetimi yaptı.

Ruhsatı olmadığı için su aboneliği alamayan ve kaçak su kullanan çok sayıda tesisin suyu kesilirken tutanak tutuldu.

Bu gelişmeler ışığında Sapanca Belediyesi'nin resmi sosyal medya hesaplarından da dikkat çeken bir açıklama yapıldı.

Belediyenin açıklamasında su kesme çalışmalarında kendilerinin ilgilerinin bulunmadığı belirtilirken kaçak işletmelerin ruhsat alma sürecinde kendilerine sabır gösterilmesini istedi.

Sapanca Belediyesi'nin açıklaması şu şekilde:

"Bugün SASKİ ve emniyet kuvvetleri eşliğinde yalnızca yasal su aboneliği olmayan alanlarda uygulanan su kesme işlemi çalışmalarında, belediyemizin herhangi bir dahli bulunmamaktadır.
Yaşanan bu sorunların çözülmesi için belediye başkanımız önderliğinde, meclis üyeleri, avukatlarımız ve ilgili birimler hassasiyetle çalışmalarını ve işbirliklerini yürütmektedirler.
Sapanca ve Sapancalının mağdur olmadığı, hukuk çerçevesinde bir düzen kurulması bizim en büyük önceliğimizdir. Bu konuyla alakalı elimizi taşın altına koymaktan çekinmeyeceğiz.
İşletmelerdeki ruhsatların yasal anlamda güvence altına alınması sürecinde, bize gösterdiğiniz sabırlı bekleyiş için teşekkür ederiz."