AK Parti Sakarya İl Başkanı Yunus Tever, İl Milli Eğitim Müdürü Coşkun Bakırtaş ile birlikte inşası tamamlanmak üzere olan Atatürk İlkokulu'nu ziyaret etti.

Adapazarı Kurtuluş Mahallesi’ndeki Devlet Su İşleri (D.S.İ) yanındaki alana inşa edilen 32 derslikli Atatürk İlkokulu’nda incelemelerde bulunan Tever, 13 ayrı alandan oluşan okulun son rötuşlarının tamamlanmasının ardından yeni eğitim ve öğretim yılına yetişeceğini duyurdu.

Tever, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada şu ifadeleri kullandı:

"Yeni reformlarla günün ihtiyacına uygun adımları yerine getirmeye, şehrimizin eğitim altyapısını ve kalitesini yükseltmeye durmadan devam ediyoruz.

İl Millî Eğitim Müdürümüz Coşkun Bakırtaş Hocamız ile birlikte inşası tamamlanmak üzere olan Atatürk İlkokulu’nu ziyaret ettik. 32 derslikli ve 13 ayrı alandan oluşan okulumuz son rötuşların tamamlanmasının ardından yeni eğitim ve öğretim yılına yetişecek inşallah.

Akabinde Tuzla Mahallesi’nde bulunan Kurtuluş Anaokulu, Kurtuluş İlkokulu ve Kurtuluş Ortaokulu, Tepekum Mahallesi’nde yapımı devam eden 24 derslikli İlkokulu ve 24 derslikli ortaokulu ziyaret ettik. Şehrimizin artan nüfusu göz önünde bulundurulduğunda bu yaz yapımı bitmek üzere olan toplamda 42 yeni okulumuzu önümüzdeki döneme yetiştirme arzusundayız.

Son iki yılda yaptığımız ilave yatırımlarla beraber çok önemli bir bütçeyi milli eğitim alanına aktarmış olduk. Böylelikle yeni okullarımızla yeni dönemde ikili öğretim sistemini de geride bırakmış olacağız. Yeni anaokullarımızla birlikte de okul öncesi eğitimde Sakarya’mız ülkemizin önde gelen illeri arasında yerini almış olacak.

Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan başta olmak üzere bu güzide yatırımların şehrimizde hayat bulmasına vesile olan; Milli Eğitim Bakanımıza, Genel Başkan Yardımcımıza, TBMM KEFEK Başkanımıza, Milletvekillerimize, Büyükşehir Belediye Başkanımıza ve İl Milli Eğitim Müdürümüze destek ve katkıları için çok teşekkür ediyorum."

Yangınla mücadele eğitimi aldılar Yangınla mücadele eğitimi aldılar

G Rk V3 X Fb0 A A Af OqG Rk V3 Wm Wc A Az Hn MG Rk V3 Wc Wk A Aqg Vf