Sakarya'nın Adapazarı ilçesinde yaşanan olay, 2022 yılında 17 yaşında olan E.K. isimli genç kız anne ve babasına teyzesinin oğlu olan O.Ç. tarafından 4 yıldır cinsel istismara maruz kaldığını anlattı. Ailenin suç duyurusunda bulunmasıyla başlayan soruşturmada; E.K'nın Adapazarı şehir merkezindeki teyzesinin evinde kaldığı sırada O.Ç.'nin kendisini istismar etmeye başladığını, O.Ç.'nin fotoğraf ve görüntülerini çekerek kendisini buna zorladığı kayıtlara geçti.

Kontrolden çıkan motorlu bisikletin sürücüsü yaralandı Kontrolden çıkan motorlu bisikletin sürücüsü yaralandı

2022 yılı temmuz ayında istismarcı kuzen O.Ç. hakkında tutuklama, iddialarda adı geçen arkadaşı Y. hakkında ise adli kontrol tedbirleri uygulanması kararı verildi. Ancak O.Ç. tutuklandıktan 3 ay sonra tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakıldı.

O.Ç'nin daha önce de 14 yaşındaki başka bir kız çocuğu Serdivan'da fuhuş için pazarladığı ve bundan dolayı Ferizli F Tipi Ceza Evi'nde hapis yattığı, sonrasında yaşının da genç olduğundan dolayı iyi halden denetimli serbestlik verildiği öğrenildi.

Sakarya 1. Ağır Ceza Mahkemesinde devam eden davada bugün karar duruşması gerçekleşti. Mahkemeye heyeti, O.Ç.'yi nitelikli cinsel istismar suçundan 24 yıl hapis cezasına çarptırdı. Duruşmaya katılmayan ve elektronik kelepçeyle ev hapsinde bulunan O.Ç., tutuklanarak cezaevine gönderilecek.

medyabar