VALİ KARADENİZ: HAYIRLI OLSUN
AK Parti Sakarya İl Başkan Yardımcısı Ömer Arslan ile SATSO Üyesi ve Sakarya Müteahhitler Birliği Yönetim Kurulu Üyesi Hakan Arslan’ın sahibi olduğu, işletmeciliğini ise Yusuf Bedirhan Arslan yaptığı The Ladin 1968 isimli işyeri hizmete açtı. Birbirinden ünlü ve renkli isimlerin kurdelesini kestiği işyerinin açılışında Vali Yaşar Karadeniz, “Şehrimize hayırlı uğurlu ve bol kazançlı olsun” dedi.

Büyükşehir’de promosyon sözleşmesi imzalandı Büyükşehir’de promosyon sözleşmesi imzalandı

89105Fe6 C6Eb 4179 Aac4 0Dc63D2563A7

OSMANLIDAN GÜNÜMÜZE
Kahvenin her lezzetinin yanı sıra günlük, taze ve organik lezzetlerle hazırlanan pasta çeşitlerinin de bulunduğu The Ladin 1968 sahibi Yusuf Bedirhan Arslan habercilerin sorularını yanıtladı. Kahve kültürünün Osmanlı’dan günümüze geldiğini anımsatan genç müteşebbis Arslan, “Kahvenin kökeni hakkında birçok efsane bulunsa da en yaygın olanı Etiyopya'da başladığıdır. Kahvenin batıya yayılması, Orta Doğu'nun gizemli aromasıyla başladığıdır. Daha sonra kahve Yemenli tacirlerle dünyaya dağıldı” dedi.

70Dfd927 2589 4Cfe 91C6 9Cb496C304C5

KAHVELİ SOHBETLER
Kahvehaneler, kahvenin popülerliğinin yayılmasında önemli bir rol oynadığını da anımsatan Arslan, “Osmanlı İmparatorluğu'nda kahve kültürü bir başkaydı. Günümüzde ise Türk kahvesinin yanı sıra Espresso, Cappuccino, Latte, Americano ve Flat White gibi birçok kahve çeşidi bulunuyor. Günümüzün vazgeçilmezleri arasında olan kahve bazen yemek sonrası dinlenmek, bazen dostlar bir araya geldiği zaman hoş sohbetin merkezi, bazen ise gençlerin değişik lezzetlerle hoş vakit geçirdiği lezzet olmuştur. The Ladin 1968’de herkese hitap eden kahve ve elbette kahvenin yanında organik ve taze malzemelerle hazırlanan pasta başta olmak üzere bütün lezzetleri Sakaryalıların hizmetine sunduk” dedi.

17Afba76 0F89 4698 B35F 9A21Ee07B2C7

AÇILIŞA KİMLER KATILDI!
MB Organizasyon sahibi Mesut Büyükarslan tarafından hazırlanan harika organizasyon eşliğinde devam eden açılışa Sakarya Valisi Yaşar Karadeniz, AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Ali İhsan Yavuz, TBMM KEFEK Komisyonu Başkanı AK Parti Sakarya Milletvekili Çiğdem Erdoğan, AK Parti Sakarya Milletvekilleri Lütfi Bayraktar, Ali İnci, Ertuğrul Kocacık ve Murat Kaya, MHP Sakarya Milletvekili Muhammed Levent Bülbül, Türkiye Esnaf ve Sanatkarları Konfederasyonu üyesi ve Türkiye Fırıncılar Federasyonu Başkanı Halil İbrahim Balcı,  SATSO Meclis Başkanı Erdem Ercan, SATSO Meclis Başkan Vekili Murat Ekşi, SATSO Başkan Vekili Gökhan Tiryaki, Vali Özdemir Çakacak, eski AK Parti Sakarya İl Başkanı, Milletvekili ve Bakan Yardımcısı Hasan Ali Çelik, Adapazarı Belediye Başkanı Mutlu Işıksu, Arifiye Belediye Başkanı İsmail Karakullukçu,  Söğütlü Belediye Başkanı Selçuk Kurt, Kocaali Belediye Başkanı Turan Yüzücü, Sakarya Büyükşehir Belediye Başkanvekili Burak Erken, AK Parti Sakarya İl Başkanı Yunus Tever, MHP Sakarya İl Başkanı Oğuz Alkaş, MHP Adapazarı İlçe Başkanı Recep Usta, AK Parti Adapazarı İlçe Başkanı Samet Çağlayan, Sakarya Hal Yönetim Kurulu Başkanı Tahsin Çuhadar, Sakarya Minibüsçüler Odası Başkanı Ali Bektaş, Sakarya Muhtarlar Federasyonu Başkanı Erdal Erdem, Sakarya Müteahhitler Birliği Başkanı Murat Bayrak, SATSO eski Başkanı ve iş insanı Mahmut Kösemusul, SATSO eski Başkanı Erol Hacıeyüpoğlu, Metal-İş Sendikası Sakarya Şube Başkanı Olcay Meriç, Sakarya Yerel Kültür Derneği Başkanı İbrahim Şahin, MÜSİAD Başkanı İsmail Filizfidanoğlu, TÜMSİAD Başkanı Rıza Bora, SakaryaGİAD Başkanı Zafer Bekdemir, ASKON Başkanı Halil Erol, ASRİAD Başkanı Rıdvan Ulusal, ETD Başkanı Şamil Dedeoğlu, UTİK Başkanı Özkan Pınar, kaymakamlar, iş, siyaset, spor, sağlık, oda ve dernek başkan ve yönetim kurulu üyeleri ile kalabalık davetli topluluğu katıldı. 

Adapazarı Cumhuriyet Mahallesi Bankalar caddesi No: 50’de hizmet veriyor.

5Eb37C02 5Bd2 4F54 8C0E 1638F00058Bd