Hüseyin Cumalı

Türk Havayolları (THY) iç hatlar uçuşu yapan uçakların içindeki koltukların arkasında bulunan bilgilendirme ekranlarında birçok sekme bulunuyor. Uçuş güzergahı ile ilgili birçok bilginin yanı sıra film, dünya ülkeleri, belgeseller, spor, iş dünyası gibi bir çok sekmenin bulunduğu ekranda “İç hatlar Özel Türkiye” sekmesinde ise Türkiye’deki birçok il bulunuyor. İşte bu iller arasında Muş, Ordu, Samsun, Şanlıurfa, Siirt, Şırnak, Sivas, İstanbul, Ankara, İzmir gibi bir çok il olmasına rağmen Sakarya yok. 

Araç muayenesinde ödediği o ücreti mahkeme yoluyla geri aldı Araç muayenesinde ödediği o ücreti mahkeme yoluyla geri aldı

THY’nin bir çok şehrin tanıtımını yaptığı ekranlarda Sakarya gibi bir ilin olmamasına ise tepki geldi. Sakarya’nın her anlamda ülkede adından söz ettirdiğini ve ülkenin önemli bir şehri olduğunu belirten Sakaryalılar, “THY neden Sakarya’nın tanıtımını “İç hatlar Özel Türkiye” sekmesine koymuyor! Bunun özel bir nedeni mi var, yoksa gözden mi kaçtı! Ya da bunun başka bir açıklaması mı var. Sakarya milletvekillerinin bu konuda gerekli çalışmayı yapmasını istiyoruz “dedi.

4c9894fc-c594-42a8-98b7-f7a2a14b3421