Sakarya'da polislerin 10 gün içinde birçok operasyon yaptı. Bu operasyonlarda kaçak akaryakıt ve kilo kilo kaçak tütün ele geçirildi. Polis ekiplerini bile şaşırtan olayda ise ticari bir taksiden çıkan tabancalar oldu. Taksinin içinden tam 10 adet tabanca çıktı.

Kaçakçılıkla mücadele yurdun tüm noktalarında devam ederken Sakarya'da gerçekleştirilen operasyonlar ile kaçakçılara darbe vuruldu. Sakarya İl Emniyet Müdürlüğüne bağlı Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü (KOM) ekiplerince 10 gün içerisinde yapılan operasyonlarda 39 şüpheli yakalandı. 

Pamukova'dan kalkan uçak düştü: 2 ölü Pamukova'dan kalkan uçak düştü: 2 ölü

ARAÇLARDA YOK YOK
Şüphelilerin araç, ikamet ve işyerlerinde yapılan aramalarda ise; 286 bin adet makaron, 15 bin litre kaçak akaryakıt ürünü, 393 paket sigara sarma kağıdı, 150 adet kaçak bandrol, 90 kilogram gümrük kaçağı tütün ve nargile tütünü, 35 adet puro, 26 adet gümrük kaçağı cep telefonu, 10 adet gümrük kaçağı elektronik sigara, 6 adet hard disk ve IMEI klonlayan box cihazı, 4 adet elektrikli sigara sarma makinesi, 3 bin 400 adet farklı çaplarda tabanca fişeği, 47 adet tabanca parçası, 34 adet ruhsatsız av tüfeği, 27 kilogram havai fişek, 10 adet ruhsatsız tabanca, 2 adet kuru sıkı tabanca, 7 adet sahte altın, kopya amaçlı elektronik düzenek ele geçirildi.

TAKSİ DEĞİL CEPHANE
Öte yandan, emniyet güçlerince operasyon anları saniye saniye kayıt altına alındı. Görüntülerde, harekete geçen ekiplerin seyir halindeki bir ticari taksiyi durdurduğu ve taksinin içerisinden çıkan tabancaların ele geçirildiği anlar dikkatlerden kaçmadı.