Halk54 Haber Merkezi

Bindiği yolcu minibüsünde darp edildikten sonra cinsel tacize uğrayan genç kız olayından sonra Vali Çetin Oktay Kaldırım’ın talimatıyla toplu taşıma araçlarının camlarındaki siyah filmlerin söküm işlemi sürüyor. Ticari taksilerde de siyah filmlere dikkat çeken vatandaşlar, “Bu araçlardakilerde mutlaka sökülmeli” dedi.

VALİ ANINDA DEVREYE GİRDİ
Ülke gündemini sarsan yolcu minibüsündeki darp ve taciz olayının üzerine giden Sakarya Valisi Çetin Oktay Kaldırım, vatandaşların ‘Toplu Taşıma Araçlarındaki siyah filimler sökülsün’ çağrısına anında cevap verdi. Halk54’e konuşan Sakarya Valisi Çetin Oktay Kaldırım, konuyla ilgili Sakarya Minibüsçüler Esnaf Odası Başkanı Ali Bektaş ile görüştüğünü ve toplu taşıma araçları camlarındaki siyah filmlerin sökülmesi için gereğinin yapılmasını istediğini söyledi.

Mehmet Şen’e ulaşılamıyor  Mehmet Şen’e ulaşılamıyor 

VALİ KALDIRIM’A TEŞEKKÜR
Vali Kaldırım’ın anında devreye girmesiyle birlikte Toplu Taşıma araçları camlarındaki filmler sökülmeye başlandı. Minibüslerin yanı sıra özel halk otobüsleri ile ticari dolmuşların camlarındaki filmler sökülürken, vatandaşlar ticari taksilerin camlarındaki siyah filmlerin de sökülmesi için gerekli işlemlerin yapılmasını istedi. Ticari taksilerin bir çoğunun camlarında kapkara siyah film olduğunu belirten vatandaşlar, bu araçların içinin kesinlikle görülmediğine işaret etti. 

GECE ÇALIŞAN TAKSİLER
Özellikle gece çalışan bazı taksi sürücülerinin araçlarını modifiye yaptığını, aşırı müzik çaldıklarını, son derece hızlı gittiklerini ve araç camlarının ise simsiyah filmlerle kaplı olduğunu belirten vatandaşlar, “Bu araçlar kamunun hizmetinde değil mi! Bu araçların camları neden simsiyah film kaplı geziyor. Bu araç sürücülerini uyardığımız zaman bizi tersliyorlar” dedi.