Dünyanın en popüler uygulamalarından biri olan TikTok'un her tuş hareketini kaydettiği ortaya çıktı.

Akıllı telefon kullanıcıları veri gizliliği sorunları devam ediyor. Pek çok uygulama izinsiz bir şekilde kullanıcıların verilerini alırken bir başka izinsiz kullanım da TikTok’tan geldi.

TOGG’un ilk şarj istasyonu Bolu'ya kuruldu TOGG’un ilk şarj istasyonu Bolu'ya kuruldu

Özellikle gençlerin tercih ettiği uygulama içindeki tarayıcıya yönlendiren bağlantıların kullanıcıların klavye hareketlerini izlediği ve verilerini aldığı ortaya çıktı.

Bir blog yazısında bulgularını detaylandıran güvenlik araştırmacısı Felix Krause’a göre, uygulama içi tarayıcıları kullanan neredeyse tüm popüler sosyal medya platformları (Instagram, Facebook ve Facebook Messenger dahil olmak üzere) web sayfalarını değiştirdiğini gösterdi.

Bununla birlikte, Krause’nin tüm kullanıcıların klavye girişlerini ve tıklamalarını izlediğini ortaya koymasıyla TikTok en endişe veren platform oldu. Bu da TikTok’a herhangi bir kişisel bilgi girilmesi halinde, platformun tüm bu ayrıntılara erişebileceği anlamına geliyor.

TikTok’tan bir sözcü, şirketin Krause’nin bulgularını kabul etmesine rağmen, optimum bir kullanıcı deneyimi sağlamak için hata ayıklama, sorun giderme ve performans izleme kodunu kullandığını söyledi.