Türkiye İşçi Partisi'nin çağrısı üzerine bir araya gelen yurttaşlar, sivil toplum kuruluşları ve emek örgütleri birlikte Gezi tutuklularına mektup gönderdi. 

Etkinliğe; Eğitim-Sen Sakarya Şube Başkanı Yücel Kaçar, SES Sakarya Şube Başkanı Kadir Varol, Yapı-Yol Sen Şube Başkanı Fazıl Öztaş, Cumhuriyet Halk Partisi Adapazarı İlçe Başkanı Füsun Çetin, Emek Partisi Sakarya İl Başkanı Tuncay Demirtaş, Sakarya Kent Çalışma Derneği Başkanı Zafer Kazan destek verdi.

TİP üyelerinin açıklaması şu şekilde:

Basına ve kamuoyuna,
Bugün 102 gün önce Gezi Davası'nda haksız biçimde tutuklanarak cezaevine gönderilen arkadaşlarımıza mektup yollamak, yanlarında olduğumuzu kendilerine hissettirmek ve kamuoyu göstermek üzere bir aradayız.

102 gün önce, daha önce 2 kez beraat ettikleri davadan, yeni tek bir delil olmaksızın hukuksuz biçimde yeniden yargılanan arkadaşlarımız ağır cezalara çarptırıldılar ve tutuklandılar. Bizler biliyoruz ki, verilen cezalar ile özgürlüğü elinden alınan arkadaşlarımızın şahsında gözdağı verilmek istenen; Mesleklerini yaparken topluma karşı sorumluluklarının olduğunu unutmayan, doğal varlıklarımızı, tarihsel mirasımızı korumak için gerçekleri söylemekten kaçınmayanlardır.

İş cinayetlerinde hayatını kaybeden, insanlık dışı koşullarda çalışan işçilerin haklarını savunanlardır. Çaresizce kalmak zorunda bırakıldıkları tarikat yurtlarında intihar eden, yanarak ölen gençlerimiz yaşasın diye kendileri ile dayanışanlardır.

Gençlerimizin nitelikli parasız eğitim alması için mücadele eden, geleceklerinin şaibeli sınavlarla belirlenmesine itirazı olanlardır. Sanatın özgürce yapılabildiği, düşüncelerin özgürce ifade edilebildiği bir ülkede yaşamak için bıkmadan usanmadan istibdada karşı mücadele edenlerdir.

Bunu biliyoruz ve bir kez daha tekrar ediyoruz. Dün nerede isek bugün de oradayız. Dün ne söylüyorsak bugün de aynısını söylüyoruz. Bu karanlık gidecek gezi kalacak. Mücadelemiz ve dayanışmamız tüm tutuklu arkadaşlarımız özgür oluncaya, bu bitmeyen hukuksuz dava, bu müsamere sonlanıncaya ve adalet yerini buluncaya kadar sürecek.