Türk Kadınlar Birliği Sakarya Şube Başkanı Tevhide Yağan, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü dolayısıyla bir basın açıklaması yaptı. Yağan açıklamasında, 8 Mart'ın kadın mücadelesinin büyüklüğünü ve gücünü topluma hatırlatan bir gün olduğunu vurguladı.

Kadınların toplumdaki konumunun ülkeler için bir gelişmişlik düzeyi göstergesi olduğunu belirten Yağan, şunları söyledi:

"Kadınlarımız her alanda güçlü bir şekilde, sivil toplum kuruluşları ve kadın hakları konusunda bilinçli bir şekilde toplumda yerini almaktadır. Türk kadını, Atatürk'ün vermiş olduğu eşitlik ilkesine inanarak 'dünya üzerinde gördüğünüz her şey, kadının eseridir' görüşüyle hareket etmektedir. Günümüzde artık kadınların toplumun her alanında olması, hak ve hukuk mücadelesi değil, birbirini tamamlayan, birbirine destek olan dünya görüşüne sahip olmasıdır."

Yağan, açıklamasını şu sözlerle tamamladı:

İkinci el elektrikli otomobilde öncelik batarya durumu İkinci el elektrikli otomobilde öncelik batarya durumu

"Bu nedenle kadınlar vardır ve var olacaktır. Bizler, Cumhuriyetimizin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk ilke ve devrimlerinin yol haritamız olduğunu ısrarla tekrarlıyor, şiddetin olmadığı, özgürlüklerin kısıtlanmadığı, gerçek demokrasinin yaşandığı bir dünya diliyoruz. Var Olma mücadelemizin günü kutlu olsun."