2021 Dünya Superbike (WSBK) şampiyonu olan Toprak Razgatlıoğlu, 2022 Dünya Superbike Şampiyonası’nın dokuzuncu durağı olan Portekiz’de üç kez podyuma çıktı

2021 Dünya Superbike (WSBK) şampiyonu olarak Türkiye’ye motor sporları tarihindeki en büyük başarıyı getiren Red Bull sporcusu Toprak Razgatlıoğlu, 2022 Dünya Superbike Şampiyonası’nın dokuzuncu durağı olan Portekiz’de üç kez podyuma çıktı

Algarve Pisti’ndeki ilk yarışı kazandıktan sonra Superpole yarışında da damalı bayrağı ilk sırada geçen Pata Yamaha Fabrika Takımı pilotu Toprak Razgatlıoğlu, hafta sonunun ikinci yarışını ikinci sırada bitirerek, bu sezon 22’nci kez podyuma çıktı.

Sakaryaspor - BB Erzurumspor maçının ardından Sakaryaspor - BB Erzurumspor maçının ardından

KIYASIYA REKABET

20 turluk yarışa ilk cepten başlayan Toprak Razgatlıoğlu, ilk turda rakibi Jonathan Rea’ya geçilerek ikinci sıraya geriledi. Rea’yı takibi bırakmayan Toprak, bitime 14 tur kala yeniden liderliğe yükseldi.

Yarışın devamında Alvara Bautista’yla birincilik mücadelesi veren Red Bull sporcusu, damalı bayrağı ikinci sırada geçti ve bu sezon 22’nci kez podyuma çıkmayı başardı. Yarışı Alvaro Bautista kazanırken, üçüncü Jonathan Rea oldu. 2022 WSBK’de sezonun 10’uncu durağı olan Arjantin yarışı, 21-23 Ekim tarihlerinde koşulacak.