Toyota Boshoku Türkiye, insan odaklı kurum kültürüyle bir başarıya daha imza attı. Toyota Boshoku Türkiye, dünya çapında şirketlerin işe alım, liderlik gelişimi, yetenek yönetimi ve çalışma ortamı gibi alanlarda üstün performans sergilemesini ölçen bağımsız araştırma kuruluşu Top Employers Enstitüsü tarafından her yıl gerçekleştirilen En İyi İşveren Araştırması’nın 2023 yılı sonuçları kapsamında en iyi işveren statüsü elde etti.

En İyi İşveren Ödülü’nü (Top Employer) almaktan gurur duyduğunu belirten Toyota Boshoku Türkiye Başkanı Hakan Konak, “Uluslararası alanda tanınmış bağımsız bir kuruluş tarafından ‘En İyi İşveren’ olarak tescil edilmiş olmanın gururunu yaşıyoruz. Türkiye’de yalnızca 30 kuruluşun elde ettiği bu başarı, en önemli paydaşımız olan çalışanlarımızı merkeze alan politikalarımızın doğruluğunu teyit etmektedir. İnsan odaklı ve güven temelli olan kurum kültürümüzü her zaman daha yukarılara taşımaya devam edeceğiz” dedi.

İŞKUR açıkladı, en fazla eleman aranan meslekler belli oldu! İŞKUR açıkladı, en fazla eleman aranan meslekler belli oldu!

Top Employers Enstitüsü®, her yıl İnsan Kaynakları politikaları ve çalışanlara yönelik uygulamaları aracılığıyla çalışanlarını ilk sıraya koymaya odaklanan kurumları sertifikalandırıyor. 122 ülkede, 2 bin 200’den fazla işveren arasından, en iyi insan kaynakları uygulamaları anket sonuçlarına göre en iyileri belirliyor. “En İyi İşveren” sertifikası almak, bir kuruluşun daha iyi bir iş dünyasına olan bağlılığını ve bunu en iyi insan kaynakları politikaları aracılığıyla sergilediğini gösteriyor.