Toyota-SA Hastanesi'nin, Arifiye’de bulunan hizmet binasının inşaatı ile ilgili Başkan Karakullukçu Temmuz ayı meclis toplantısında, önemli açıklamalarda bulundu.

Arifiye Belediyesi Temmuz Ayı Olağan Meclis Toplantısı Arifiye Belediyesi Seyfettin Kubilay Kültür Merkezi Meclis Toplantı Salonu'nda Belediye Başkanı İsmail Karakullukçu başkanlığında yapıldı.

Yoğun geçen Temmuz Ayı Meclis Toplantısı'nda Başkan Karakullukçu 5 yıl önce tadilata giren ve hala hizmete giremeyen Toyota Hastanesi ile ilgili önemli açıklamalarda bulundu.

Daha önce açılması planlanan ve pandemi dönemine yetiştirilmesi için uğraşılan hastanenin en son 2021 yılında hizmete gireceği açıklanmıştı.

Sakarya’nın ‘mavi yollarına’ Büyükşehir dokunuşu Sakarya’nın ‘mavi yollarına’ Büyükşehir dokunuşu

Aradan geçen zaman diliminde bir türlü hizmete giremeyen Toyota Hastanesi'nin yakın zamanda 100 yataklı olarak hizmete gireceği müjdesi verildi.

YAKINDA HİZMETE GİRECEK

Konu ile ilgili olarak Temmuz Ayı Olağan Meclis Toplantısı'nda konuşan Arifiye Belediye Başkanı İsmail Karakullukçu,  "Toyota Hastanesi ilçemize geri dönüyor. Biliyorsunuz ki süreç biraz uzamıştı. Ancak şuan için mevcut binanın onarımı ve arka tarafından ki yeni bina tamamen bitti. Yan tarafta yeni poliklinik binaları yapılıyor. Onlar da tamamlanmak üzere.  100 yataklı olarak hastanemiz hizmete girecek. İlçemizin ve şehrimizin ihtiyaçlarını karşılayacak. Biz Belediye olarak çevre düzenlemelerini yağmur suyu hatlarını yapıyoruz. Çok yakında hizmete girerek ilçemize ve Sakarya'mıza en güzel şekilde hizmet vermeye başlayacak. Hayırlı olsun." ifadelerini kullandı.