Ankaragücü Başkanı Faruk Koca, Süper Lig'in 15. haftasında 1-1 berabere kaldıkları Rizespor maçından sonra hakem Halil Umut Meler'e saldırdı.

Türkiye Futbol Federasyonu yönetimi de gece saatlerinde olağanüstü toplanma kararı aldı. Başkan Mehmet Büyükekşi ve yönetimi federasyonun Levent'te bulunan binasına geldi. 

TFF Başkanı Mehmet Büyükekşi, toplantının ardından yaptığı açıklamada tüm liglerdeki maçların süresiz ertelendiğini söyledi. 

Büyükekşi; "FIFA kokartlı hakemimiz Halil Umut Meler çok kötü ve insanlık dışı bir saldırıya uğradı. Bu saldırıyı kınıyoruz. Değerli hakemimize acil şifalar diliyoruz. Bu alçak saldırıyı sadece Halil Umut Meler'e yapılmadı. Türk futbolun tüm paydaşlarına yapıldı. Bugüne kadar hakemleri hedef gösteren herkes bu aşağılık suçun suç ortağıdır. Başkanlar, teknik direktörler, futbolcular, hakem yorumcularının hakemleri hedef gösteren, kamuoyunun önüne atanlar, bu alçak saldırının sorumlularındandır.

Sakaryaspor'a ceza yolda Sakaryaspor'a ceza yolda

Sorumlu kulüp ve yöneticileri, en ağır şekilde cezalandırılacaktır. Tüm maçları süresiz olarak erteledik. Önümüzdeki günlerde liglerin durumuyla ilgili açıklama yapacağız. Tekrar toplanacağız" dedi.