Lütfi Bayraktar ve ilçe anketleri Lütfi Bayraktar ve ilçe anketleri

İyi Parti Adapazarı Belediye Başkan Adayı Türker Ergül, ardı ardına projelerini açıklamaya devam ediyor. "Huzur Köyü&Huzur Konağı", "Köy Kalkınma Planı", "Sakarya Nehri Restorasyon ve Spor Kompleksi" projelerinin ardından dün "ADAARASTA Unutulmaya Yüz Tutmuş Meslekler ve Sanatçılar Sokağı" projelerini tanıtan Ergül, bugün de "Arkeoloji Park ve Adapazarı İzci Klübü" projesini açıkladı.

HAYDİ TARİHİ KEŞFETMEYE... "ARKEOLOJİ PARK" GELİYOR...

Minik arkeologlar kazmalarınızı, küreklerinizi hazırlayın toprağın altındaki gizli hazineleri gün yüzüne çıkarma vakti geldi..  Adapazarı'na ilk arkeoloji parkını kazandıracağız.

Adapazarı'nda yeni nesil oyun parkı olan "Arkeoloji Park" ını inşa edeceklerini söyleyen Ergül, projenin detaylarını şöyle anlattı:

" Çocukların sanal ortamdan, ekran önünden uzaklaşıp, doğanın içinde maceracı yönlerini geliştirmeyi amaçlayan bu parkta, miniklerimize aileleriyle birlikte keşfe çıkmalarına olanak sağlayacağız.
Parkın içinde kazı ekipmanları olacak ve ipuçlarını takip eden minikler toprağın altına gizlenen tarihi eserleri, iskeletleri, ata tohumlarını bulup çıkaracak. Arkadaşlarıyla kendi kazı ekiplerini kurup birlikte çalışmanın keyfini çıkaracaklar.. 
Arkeoloji Parkı'nın görevli Arkeologlarından yeni bilgiler öğrenecekler. Çocuklarımıza eğlenirken öğrenecekleri bir Arkeoloji Parkı yapacağımızın sözünü veriyorum" dedi.

ERGÜL : "ADAPAZARI İZCİ KLUBÜ KURACAĞIZ"

Çocukların, gençlerin maceracı yönlerini geliştirmeyi amaçlayan bir diğer proje olan "Adapazarı İzci Klubü ve Kamp Merkezi" projesine de değinen Ergül,  Adapazarı Bünyesinde bir İzci Kulübü kurarak, her yaştan vatandaşımıza özellikle çocuklarımıza doğada hayatta kalma, ilk yardım, afet sonrası müdahale gibi önemli eğitimlerin verildiği bir alan oluşturacağız. Bu alan içinde yaşlara göre farklı gruplarda İzci Ekipleri olacak dedi.

Doğa sporlarının yanı sıra çocukların doğayı tanımalarını, kampçılık becerilerini kazanmayı, doğal hayatı deneyimleme fırsatını sağlayacak bu projede konusunda uzman eğitmenler tarafından ilk yardım, doğada kalma ve izcilik eğitimleri verilecek...
İzcilik Klubü tarafından organize edilecek eğitimler; Yaz Tatili İzcilik Eğitimi, Haftasonu İzcilik Eğitimi gibi temel kursları kapsayacak...

C134D6E2 8Cc5 4D2A 9Dd9 Bcb1D6F5599B3D1912Dd 6F71 4606 Af1E Ec34Acb96326