İYİ Parti Adapazarı Belediye Başkan Adayı Türker Ergül, projelerini açıklamaya devam ediyor.

Gittiği köylerde, kahve ziyaretlerinde çiftçinin, köylünün dertlerini dinleyen Ergül, ilk etapta belediye bütçesinden köylüye 20 Milyon Lira gübre ve tohum desteği sağlayacaklarını söyledi.

Gittikleri köylerde kendilerine en çok çiftçinin kendi ektiği ürünün fiyatını belirleyememekten dert yandığını anlatan Ergül, "Ben de çiftçi bir babanın evladıyım. Köydeki sorunları zaten biliyorum. Çiftçimizin garantisi yok. Ürünü tarlaya ekiyor ama ne kadara satacağını bilmiyor. Gübre, mazot, tohum gibi tarımsal girdilere her gün zam geliyor ama mesela mısır fiyatı hep aynı.. Pancardaki kota duruyor ama marketteki şekerin fiyatı hergün artıyor. Çiftçi, tarım yapmak istiyor ama devlet tarım yapılsın istemiyor gibi davranıyor. Akıl alır gibi değil" dedi.

Ülkenin kalkınması, gıda fiyatlarının düşmesi için mutlaka çiftçinin üretmeye devam etmesi gerektiğinin altını çizen Ergül, Adapazarı Belediye Başkalığı görevine geldiği takdirde ilk iş olarak çiftçiye belediye desteğini sağlayacaklarını söyledi. 
Kırsal gölgelere 26 Şubat tarihinde Karadavutlar Köyü'nden başladıklarını ve bu ziyaretlerde çiftçiye, üreticiye yapacakları destekleri açıkladıklarını anlatan Ergül, "Adapazarı çiftçisi 22 yıldır hakettiği desteği alamıyor. Şimdi çıkmış iktidar belediyeleri de çiftçiye destek olacağız diyor. Soruyorum kendilerine 22 yıldır neredeydiniz? Adapazarlı Çiftçilerin belediyeden alacakları var alacakları! Tarım arazilerini imara açtınız. Toprağın değeri imara açılarak değil ancak üreterek artırılır. Biz üretimi destekliyoruz. Çiftçimizin üretmeye devam etmesi gerektiğini biliyoruz. Çiftçinin, üreticinin olmadığı toplumlar kaybetmeye mahkumdur. Verimli topraklarımız betonlarla talan ediliyor. Yazıktır, günahtır, bu yanlışa dur demek için Biz göreve hazırız"dedi.

"Belediye destekli kooperatifler kuracağız"

Projeleri arasında köy kooperatifleri de olduğunu belirten Ergül, "Köylerde belediye öncülüğünde kooperatif kurarak üreticiden tüketiciye ilk elden gıda teminini sağlayacağız. Böylece pazarda fiyatlar düşecek ama çiftçimizin de elinde ürünleri kalmayacak. Biz üstümüze düşen görevi yapmaya hazırız. Yeter ki 1 Nisan'da İyi Belediyecilik göreve gelsin" dedi.

Demek tokmak başkasında davul senin sırtındaydı Erkut Aşoğlu Demek tokmak başkasında davul senin sırtındaydı Erkut Aşoğlu

"Huzur Köy&Huzur Konağı" Projesi bitti sırada "Köy Kooperatifleri Kalkınma Planı" var!

Kentsel dönüşüm ve üst yaş grubunu güvenli sosyal hayatla birleştirmeyi amaçlayan Huzur Köy& Huzur Konağı Projesi'ni geçtiğimiz günlerde açıkladıklarına dikkati çeken Ergül, köydeki üreticileri destekleyecekleri projelerinin detaylarını da önümüzdeki günlerde paylaşacaklarını söyledi.

3120C51A 3Dc2 4D61 Ae7A C91Aa8164B6D921C7029 E9E8 469B A2Ff 6E0626043118212Dddb9 6A46 4Ca3 Abbc 5F95D1F06Ca4