Türkiye İttifakı Türkiye Konuşuyor toplantısı 14 Parti genel başkan ve İl yöneticilerinin katılımı ile Büyük Türkiye Partisi (BTP9 Sakarya İl Başkanlığı ev sahipliğinde Sen Otelde gerçekleşti. Saygı Duruşu ve İstiklal Marşımızın hep bir ağızdan okunması ardından başlayan programın açılış konuşmasını BTP Sakarya İl Başkanı Atilla Köse yaptı. Köse konuşmasında “Sakarya’nın sorunlarını biliyoruz. Sorunların çözümleri de bizde. İl genelinde Birinci parti olacağız. Büyük Türkiye Partisi ile Sakarya bambaşka bir yer olacak. Projelerimiz hazır. İl Yönetimi olarak İlçe Başkan ve yönetimleri ile uyum içinde çalışacağız. Vatandaşlarımızla birlikte ilçelerimizi hak ettiği değere kavuşturacağız. Bu gün burada 14 partinin genel başkanları ile Türkiye İttifakı tüm kamuoyuna ilan edilecek. Hayırlı uğurlu olsun” dedi. 


14 Partinin Genel Başkanı katıldı

“Türkiye Konuşuyor”  isimli programa; Anadolu Birliği Partisi Genel Başkanı Bedri Yalçın, Adalet Birlik Partisi Genel Başkanı İrfan Uzun, Vatanseverler Partisi Genel Başkanı Yılmaz Gülümser, Ülkem Partisi Genel Başkanı Neşet Doğan, Büyük Türkiye Partisi Genel Başkanı Hüseyin Durmaz, Güç Birliği Partisi Genel Başkan Ali Karnap, Osmanlı Partisi Genel Başkanı Habib Geleş, Milli Parti Genel Başkanı Muhammet Uzun, Yeni Yol Partisi Genel Başkanı Hasan Güral, Bağımsız Cumhuriyet Partisi Genel Başkanı Hakkı Kargın, Umut Partisi Genel Başkanı Abdülkadir Bozkurt, Merkez Partisi Genel Başkanı Prof. Abdürrahim Karslı, Aydınlık Geleceğin Partisi Genel Başkanı Murat Danacı, Tek Parti Genel Başkanı Ahmet Özal ve Türkiye İttifakı Genel Sekreteri ve Sözcüsü İbrahim Kıprızlı’nın yanı sıra Sakarya İl ve İlçe Başkanları katıldı.


Atatürk’ün huzurunda söz verdik

İl Başkanı Köse ardından programa katılan 14 partinin Genel Başkanları adına konuşan Büyük Türkiye Partisi Genel Başkanı Hüseyin Durmaz “ Türkiye İttifakı, 27 Aralık 2022 tarihinde Atatürk’ün kabrine çelenk koydu. Atatürk’ün huzurunda bu millete canla başla hizmet edeceğine söz verdi. Türkiye İttifakı meşalesini ilk olarak Sakarya’dan yakıyor. Bu ittifak bu güzel ülkemizin tarihinde kısa sürede yerini alacaktır. Milletimizin refah seviyesini yukarıya taşıyacak. Özgürlükçü, vatansever, siyasal vizyona sahip bir siyasi oluşumdur” diyerek katılım sağlayan genel başkanlara,  İl yönetimlerine ve partililere teşekkür etti.    


Bedri Yalçın; 80 milyon insanla nasıl barışacaksınız

Anadolu Birliği Partisi (ABP) Genel Başkanı Bedri Yalçın ise konuşmasında  Mesel e açık ve net. Hani birileri ‘Aday belli, karar belli’ diyor ya. Bizim öyle bir derdimiz yok. İşte Türkiye ve Sakarya burada. Biz hep birlikte Türkiye’yiz. Edirne’den Karsa, Kars’tan da gerekirse Mars’a. Her tarafta Türkiye, bayrağımız, insanımız, Polisimiz ve Mehmetçiğimiz var. Peygamber ocağımızı Siyasi ocak haline dönüştüren olsa da Mehmetçik’in sabrı taştı mı Sakarya gibi hep yukarı akar. Anadolu, içinde yiğit dolu. O anamızı ağlatanlarında, O anamızı hiçe sayanlar ve Anadolu insanını yok sayanlar asla bizden değildir. Peygamber efendimiz Hz. Muhammet Mustafa ’Bizi aldatan bizden değildir’ diyor. O sebeple bizi aldatanların, yok sayanların, ülkemizde kendisini paşa padişah sadrazam ilan edenlerin işleri kalmamıştır. Burada ki Türkiye İttifakını kuran 14 partinin genel başkanı ile konuşamıyor görüşemiyorsanız, onlarla barışamıyorsanız siz 80 milyon insanla nasıl barışacak nasıl anlaşacaksınız. Cumhurbaşkanım gelin bırakın şu masaları. Bağdaş kuralım yere oturalım. İşte Türkiye İttifakı sofrasında hep birlikte el ele verelim ve ülkemizin bayrağını birlikte yüceltelim. Mesele Türkiye ise başka hiçbir şey söz konusu olamaz” dedi.

Yalçın; Bayrağımıza saygı duyan herkes benim kardeşimdir

Başkan Çetin: Vatandaşın gündemi zamlar, faturalar ve geçim sıkıntısı Başkan Çetin: Vatandaşın gündemi zamlar, faturalar ve geçim sıkıntısı

Genel Başkan Bedri Yalçın, cebinden çıkarttığı Türk bayrağını salondakilere göstererek “ Şu bayrağıma saygısı duymayan düşman olan herkes benim düşmanımdır. Bayrağıma saygı duyan yükseklerde dalgalanmasına vesile olan herkeste benim kardeşimdir” diye konuştu.

İl Başkanı Sinan Daşdemir'e övgüler yağdırdı 

Yalçın konuşmasının sonunda ise Anadolu Birliği Partisi Sakarya İl Başkanı Sİnan Daşdemir'e övgüler yağdırarak "Partimizin ilk İl kongresini Sakarya'da yaptık. Kısa sürede kongresini yaptı ve partimizin bayrağını il olarak bu güzel şehre dikti. Kendisini ve ekibini kutluyorum" dedi 

Program, diğer parti genel Başkanlarının sırası ile yaptığı selamlama konuşmaları ile sona erdi.