İsmailağa Cemaati'ne bağlı Hiranur Vakfı'nın Sapancalı kurucusu Yusuf Ziya G.'in kızı H.K.G.'yi 6 yaşındayken Kadir İ.'yle evlendirdiği, kızın yıllarca cinsel istismara maruz kaldığı iddiaları gündeme bomba gibi düştü. Skandal olay, şu anda 24 yaşında olan H.K.G.'nin şikayetiyle ortaya çıkarken, Yusuf Ziya G., Kadir İ. ve ailenin diğer çocuklarının açıklamalarının ardından şimdi de anne Fatıma G.'in savcılıktaki ifadesine ulaşıldı.

ANNENİN SAVCILIKTAKİ İFADESİ ORTAYA ÇIKTI
Sözcü'den Aytunç Erkin'in haberine göre, savcılıkta şüpheli olarak ifadesi alınan anne Fatıma G., dikkat çeken açıklamalarda bulundu. Kızının söylediklerini okuyunca şaşırdığını söyleyen Fatıma G., Kadir İ.'nin genç göründüğünü savundu.

Bakan Koca: SMA Bilim Kurulu yarın toplanıyor Bakan Koca: SMA Bilim Kurulu yarın toplanıyor

"YAŞ FARKINI SORUN ETMEDİK, KADİR İSTEKLİ GENÇ GÖRÜNÜYORDU"
Kadir İ.'yle kızı H.K.G. arasındaki 18-19 yaş farkını sorun etmediklerini söyleyen Fatıma G., "Kadir İ. benim eşimin talebelerindendir. Benim kızım 16 yaşındayken Kadir İ. annesiyle beraber H.K.G.'yi istemeye geldiler. Hatırladığım kadarıyla Kadir'le kızımın arasında 18-19 yıl yaş farkı vardı. Kızım bu yaş farkını hiç sorun etmedi. Ben ve eşim de bu yaş farkını sorun etmedik. Çünkü Kadir genç görünüyordu" dedi.

GELİNLİKLİ FOTOĞRAFLARI DOĞRULADI
Dava dosyasına sunulan H.K.G.'nin gelinlikli ve diğer fotoğraflarını doğrulayan Fatıma G., "Bana göstermiş olduğunuz başında turkuaz örtü olan kızım H.K.G.'dir. Arkasındaki kişi ise Kadir'dir. Bu fotoğraf Sapanca'daki evde çekilmiştir. Kızım burada 7-8 yaşlarındadır. Yine beyaz gömlekli arkası dönük oturan kişi Kadir İ.'dir. Yine başında örtü Kadir İ'nin sarılmış halinde bulunduğu kahverengi çekyat üzerinde oturan fotoğraftaki H.K.G.'dir" ifadelerini kullandı.

"KIZIMIN ANLATTIKLARININ HEPSİ YALANDIR"
Kadir İ.'nin devamlı evlerinde olduğunu, çocuklarına Kur'an dersleri verdiğini kaydeden Fatıma G., kızı H.K.G.'nin söylediklerinin ise yalan olduğunu öne sürdü. Fatıma G., "Kızım H.K.G. ve diğer çocuklarımın hepsi Kadir İ'den Kuran dersleri alıyorlardı. H.K.G. 7-8 yaşlarından itibaren 10 yaşına kadar Kadir İ.'den ders aldı. 10 yaşından sonra H.K.G.'yi Sakarya'nın Arifiye İlçesi'ndeki başka bir medreseye gönderdik. Yaklaşık 3 sene Arifiye'de kaldı. Kızım artık büyüdüğü için Kadir İ.'den ders almasına müsaade etmedik. Kızımın anlattıklarının hepsi yalandır" şeklinde konuştu.