Ekim 2016 tarihinde Dünya Karate federasyonu hakem kuruluna atanan Uğur Kobaş bir kez daha hakem kurulunda yerini korudu.

Dünya Karate federasyonu yönetim kurulunun verdiği karara istinaden Çinli üye, ve Fransız danışman üyesi kurul dışında kalırken, Birleşik Arap Emirlikleri ve Avusturalya’dan birer üye kurula alınarak kurul da değişikliğe gidildi. Kurul içinde yerini koruyan Kobaş, Kurul içinde çalışma alanları ise Video analiz sistemi ve hakemleri, Koç asistanları, Müsabaka kontrolörlerin den sorumlu kişi olarak oldu.

Uğur Kobaş yaptığı açıklamada….

“Akdeniz Federasyonuna üye 27 ülke, Avrupa federasyonuna üye 55 ülke, Dünya federasyonuna üye 198 ülke var. Bu kadar üye ülkenin olduğu federasyonlarda görev yapmak her anlamda zordur. Bana güvenen destek olan Dünya Karate Federasyonu Başkanı Antonio Espinos ve Türkiye Karate federasyon başkanı Aslan Abid Uğuz, Dünya hakem kurulu başkanı Javier Escalante’ye teşekkür ederim. Ayrıca 2016 yılında bu görevlere atanmam için mücadelesini yakinen bildiğim Rahmetli Federasyon başkanımız Esat Delihasan’ı rahmetle yad ediyorum.

Uğur Kobaş oralarda ise, sadece bu sadece Uğur Kobaş’ın yaptıkları ile değil. O görevlerde bulunmamda herkesin katkısı var. Üst kamu hizmeti olarak gördüğüm bu zorlu görevlerde bulunmam için destek olan herkese tekrar teşekkür ederim.

Yeni, Dünya Karate federasyonu hakem kurulu şu kişilerden oluştu.

Chairman Javier Escalante (SWE)

Secretary Fariba Madani (USA)

Asst. Secr. Natalija Dajcman (AUT)

AKF Mansour Alsultan (KUW)

PKF Guido Abdalla (GUA)

UFAK Zitouni Metyout (MAR)

Member Pirkko Heinonen (FIN)

Member Kazuo Takahashi (JPN)

Member Ugur Kobas (TUR)

Member Giuseppe Zaccaro (ITA)

Member Jaber Al Zaabi (UAE)

Member Nghia Tran (AUS)

Büyükşehir Ampute Takımı ilk maçında fark attı Büyükşehir Ampute Takımı ilk maçında fark attı

Counselor Roland Lowinger (GER)