Sakarya Üniversitesinin (SAÜ) ev sahipliğinde, Büyükşehir Belediyesi ve Katar Üniversitesi iş birliğiyle düzenlenen Uluslararası Gençlik Araştırmaları Sempozyumu başladı.

SAÜ Kültür ve Kongre Merkezinde düzenlenen sempozyuma SAÜ Rektörü Prof. Dr. Hamza Al, İlahiyat Fakültesi Dekanı Ahmet Bostancı, Katar Üniversitesi Şeria ve İslam Araştırmaları Fakültesi Dekanı Dr. İbrahim Al-Ensari, Gençlik Araştırmaları Merkezi Müdürü Abdullah İnce, Sakarya İl Müftüsü Hasan Başiş ile akademisyenler ve öğrenciler katıldı.

Bilimsel araştırmalarda işbirliği yapacaklar Bilimsel araştırmalarda işbirliği yapacaklar

Sempozyumun açılışında konuşan SAÜ Rektörü Prof. Dr. Hamza Al, üniversite olarak temel hedeflerinin uluslararası bir üniversite haline gelmek olduğunu söyledi. Yurt dışından daha fazla öğrencinin üniversitemize gelip eğitim görmelerini hedeflediğini belirtti. Rektör Al, “Sakarya, dünyanın en güzel şehirlerinden biri. Sakarya Üniversitesi olarak da doğa ile iç içe çok güzel bir kampüse sahibiz. Bizim temel hedefimiz uluslararası bir üniversite haline gelmek. Uluslararasılaşma adına çalışmalarımız var. Öğrencilerimizin daha fazla dışarda okumasını istiyoruz. Başka öğrencilerin daha fazla üniversitemize gelip okumasını istiyoruz. Uluslararasılaşmayı akademisyenlerimizle de desteklemek istiyoruz.” dedi.