TV100'te Erdoğan Aktaş ile Eşit Ağırlık'ta konuk olan İYİ Parti Sakarya Milletvekili Ümit Dikbayır'ın açıklamaları gündemi sarsmaya devam ediyor. 

Dikbayır'ın İYİ Parti'de son dönemde yaşananlara ilişkin yaptığı açıklamalar Türkiye'nin gündemini belirledi. 

24 Kasım Cuma akşamı saat 22.00'de TV264'te Gazeteciler Soruyor Programının canlı yayın konuğu olacak olan Dikbayır, gazeteciler Hakan Turhan, Ekrem Ürdüç, Hüseyin Cumalı ve Safa Polat'ın sorularını cevaplayacak. 

TV100'de bu akşam konuşan Dikbayır, açıklamalarını Sakarya'da TV'de yapacağını söyleyerek şunları ifade etti;  Ben süreci sonuna kadar takip edeceğim. Ben istiyorum. Bu parti gündemden düşsün. Türkiye kendi, vatandaşlarımızın sorunlarını konuşsun. Devam ettirirlerse cevap vereceğim bir şey yok. Daha da söyleyeceklerim olur. Bir şey daha söylerlerse cevap veremeyeceğim tek bir soru yok. Genel Başkan gereğini yapsın. Yalanlara cevap veririm. Anlatacaklarımda olur. Benimle mezara gidecek sırlar elbet var. O başka. Benim söylediklerimde yalan varsa mahkemeye versinler. 


Meral Akşener'e çok kırgınım. Asla hakkımı helal etmiyorum. Çocuklarımı meydanın önüne attı. Benim çocuklarım bayramlarda onun elini öpmeye gitti. Onlar evimde yemek yedi. Çirkinliğe iğrençliğe gerek yoktu. İstemiyorsa söylebilirdi. Dalavereye gerek yoktu. 26 yaşında öğretmen olan kızım var. Her gün ağlıyor. Eşim ağlıyor. Siyaset buysa batsın bu siyaset. Onurumuzu şerefimizi bir yere koymadık. İnsanlara faydalı olmak için yola çıktık. Gücüm yettiği kadar mücadele edeceğim. Suç üretiyorlar. Vicdandan haktan bahsedenlere sesleniyorum.

İlçe Başkanım ( Hendek) işyeri açmış. Neymiş ben nufüs kullanarak 236 bin lira ceza kestirmişim. Bunu yapan namussuzdur.  Polonya'da şirketim varmış. İş adamıyım. Keşke olsa. Gurur duyarım. Başka dedikodular da yaydılar. Sakarya'da TV'de anlatacağım her şeyi.