Sakarya Milletvekili Ümit Dikbayır, İYİ Parti'de son dönemde yaşananlara ilişkin yaptığı açıklamalar ile Türkiye'nin siyasi gündemini belirlemeye devam ediyor.

İYİ Parti’de krizin merkezindeki isim Dikbayır, Sakarya’nın uydu televizyonu Tv264’te yayınlanan Gazeteciler Soruyor programına katıldı.

İşte Ümit Dikbayır’ın programda yaptığı açıklamalardan öne çıkanlar:
 
*8-9 ay önce genel başkan bir şey söyledi. Benim en yakınlarıma saldırı olacak dedi. Bunu sadece ben yaşamıyorum. Parti içerisinde operasyon var. Bunu söylemem şık olmaz. Bize kendisi bunu bir sohbetinde söyledi. Böyle bir bilgi sizin kulağınıza üflenirse siz artık yakınlarınıza güvenmezsiniz.

*Ben son zamanlarda istenmeyen adam oldum. Bu kadar teşkilatın emeği ziyan olmasın diye sustum.

*Genel Başkan ile ilk karşılaştığımız zaman sizin uzaktan akrabalığınız var demiş. Genel başkanın lafı yere düşmesin diye bir şey söylemedim. Bir akrabalığım yoktur.

*Benim amacım kimseyi rezil etmek değil. Genel başkan ile 8 yıldır beraberiz. Benimle mezara gidecek sırlar var. Benim derdim bir yapıyı çökertmek değil. Benim derdim üzerime atılı iftiraların temizlenmesidir.

*İYİ Parti bu ülkeye lazım, yaşamalı. Meral Akşener gitti diye bu yapı çöker mi? Sürecin aşılması için partinin kongreye gitmesi gerektiğini düşünüyorum.

*Ben bu partinin kurucusuyum. İddia ediyorum genel başkandan sonra en çok çalışan birkaç kişiden biriyim. Bu dedikoduları çıkaranlar oturacak, ben istifa edeceğim. Yok öyle bir şey. İhraç ederler ise hayırlısı olsun.

*Şimdi süreci takip ediyorum. Görev süremin son gününe kadar milletvekilliğimi yapacağım. Ben bu şehrin tüm sorunlarını Ankara’ya taşıdım. İYİ Parti’de olsam da olmasam da Sakarya’nın sorunlarını taşımaya devam edeceğim.

*2018-2023 arasındaki 5 yıllık dönemime baksınlar. Herkes elini vicdanına koysun. Selçuk Kılıçaslan bu şehirde il başkanlığı yaptı. Bir sorun yaşattım mı? Şimdi ne oldu?

*Sakarya listesini ben yaptım. Herkes ile konuştum. Selçuk Kılıçaslan’ı ikinci sıraya koyduk mu? Benim eşim üçüncü sıra adayının yanında çalıştı. Temayül olsa Serdip Dokumacı çıkardı.

*Genel Başkan üçüncü sıraya kadın istiyorum dedi. Ben ikna edemedim.

*Ben adama adam derim, çakala da çakal derim. Çakal lafını az bile söyledim. Beni en iyi tanıyan adamlardan biri Selçuk Kılıçaslan. Siyaset yapacaksan Ankara’ya onun bunun yalakalığını yapmayacaksın. Hani ben bu partinin parasını çalmıştım.

*Selçuk Kılıçaslan benim evime gelmiş yemek yemiş bir insan. Benim düşmanlarıma aparat olup dedikodu yaymaya çalışıyor. Bu delikanlılık ise yazıklar olsun. Selçuk Kılıçaslan’a bir de Genel Başkana hakkım helal değil.

*Tartıya çıksın göreceğiz. Teşkilatı bu hale getirerek başarılı olamazsın. Bana çok çirkin iftira atılmış, çıkıp Ümit Dikbayır bunu yapmaz diyemiyor.

*Fatih Akgün’ün iş nedeniyle ayrılmasının ardından biz dedik ki il yönetimi içinden birisini seçsin il başkanı olarak atayalım. Birkaç gün sonra Selçuk Kılıçaslan imza topluyor, Ankara’dan ilişkilere girmiş il başkanlığına başka birini atattıracak.

*Seçimler bittikten sonra Selçuk Kılıçaslan Genel İdare Kurulunu istedi. Selçuk Kılıçaslan’a dedim ki ben genel başkana söylerim ama bu çuvala girecek misin? Böyle bir şey varsa girmeyeyim dedi. Kongreye iki gün var iken genel başkan beni aradı Selçuk ta mı istiyor dedi.

*Ümit Dikbayır nereye giderse bize söyleyeceksin. Çünkü Ankara’daki ağabey ve ablaları ondan bilgi bekliyor.

*Muhtemelen ihraç olacağım. Bağımsız şekilde devam edeceğim. Selçuk bey burada birinci sıra olur tartıya çıkar. Takdir Sakaryalının. Kimse beni parayla tartamaz.

*Ben üzerime atılan bunca iftiraya rağmen sabrettim. Bir tanesi doğru çıksa haklılar diyeceğim. Aylardır bu teşkilat zarar görmesin diye sabrediyorum.