DEVA Partisi'nde Ercan Başnuh yeniden İl Başkanı DEVA Partisi'nde Ercan Başnuh yeniden İl Başkanı

Zafer Partisi Genel Başkanı Ümit Özdağ aday tanıtım programı için Sakarya'ya geldi. Özdağ, aday tanıtım programının ardından Çark Caddesi'nde vatandaşlarla bir araya geldi. 
Özdağ seçim çalışması sırasında Halk54'e özel açıklamalarda bulundu. Ülkedeki sığınmacı ve kaçakların durumuna ilişkin konuşan Ümit Özdağ; "

Tarih tekerrür ediyor. Bir kavimler göçü yaşıyoruz. Bu sadece Türkiye'nin meselesi değil. Dünyanın meselesi. ABD'de 26 eyalet başkanı, Valisi Biden ile ters düştü. Neden? Güney sınırlarından içeriye girenlerden dolayı. Almanya'da, Fransa'da, bütün Avrupa Birliği'nde çok ciddi yasalar çıkıyor, mültecileri engellemek için. İkinci Dünya Savaşı'ndan sonra oluşan mülteci yasalarını tamamen ortadan kaldırmaya başladılar" diye konuştu. 

NEREDEN GİRDİKLERİ BİLİNİYOR

Dünyada en fazla sığınmacının geldiği ülkenin Türkiye olduğunu belirten Özdağ, şunları söyledi; "

 Bendeki rakamlara göre 13 milyon, devletten bana söylenenlere göre 18 milyon bu ülkede sığınmacı, kaçak var. Her gün bin ile bin 250 kişi sınırdan giriyor. Bu rakam benim kendimin değil. Devlet rakamı. Bunu belgede okudum. Nereden girdikleri de biliniyor. Bunların içinde hırsızı var, uyuşturucusu, kaçakçısı, teröristi var. En son polis Konya'da bir kadını yakaladı. PKK'lı terörist Suriye'nin Kuzeyinden Irak'ın Kuzeyine oradan İran'a geçmiş. İran'dan  Afganlılar ile Türkiye'ye gelmiş. Konya'da bombalama yapacak oradan da hızlı tren ile İstanbul'a gidecekmiş. Geçen sene bir çok insanımızı İstiklal Caddesi'nde yine bir sığınmacının, kaçağın bıraktığı bombada patlatmadı mı? 'Türk ekonomisine katkıda bulunuyor' diyorlar. O da çalışıyordu bir tekstil fabrikasında. Bombaladı insanlarımızı öldürdü."

"ANADOLUDAN TÜRKLÜĞÜ SÜPÜRTTÜRMEYİZ"

Türkiye'nin değişik yerlerine göçler başladığına dikkat çeken Ümit Özdağ; "

Nüfus o kadar büyük geliyor ki bu baskı karşısında Gaziantep'ten başka yere, Kilis'ten Gaziantep'e, Hatay'dan Türkiye'nin değişik yerlerine göçler başladı. Adeta itiliyoruz. Kendi coğrafyamız içinde itiliyoruz. Bir harita var Türk vatandaşlarının haritayı dikkatlice incelemesi gerekiyor. Nüfusu azalan iller ile nüfusu artan iller haritasıdır bu. Anadolu coğrafyasında bir kavimler göçü neticesinde yeni bir demokrafik bir depremin alt yapısı oluşuyor. Tarihin bir daha tekerrür etmemesi, Türk vatanının Tür vatanı kalması, Türkiye'nin birliği ve dirliği için Zafer Partisi'nin ortaya koyduğu Anadolu Kalesi Projesi tek çözümdür. Önce sınırlarımızda güvenliği sağlayacağız. Üç metrelik duvarlarla olmaz. Komik onlar. Altından da üstünden de geçiyorlar. Sınırlara mayın döşeyeceğiz. Sınırlarımızı SİHA'lar kontrol edecek. Büyük balon sistemleri ile her tarafı gözetleyeceğiz. Yaklaşan olursa uyaracağız. Dinlemez ise mayına basacak havaya uçacak. Başka çaresi yok. Muhakkak bu tedbiri uygulamaya almamız gerekiyor. Sınırlardan geçişi durdurduktan sonra suyu boşaltmaya geliyorsun. Bunu da devletler hukukuna uygun yapacaksın. Elimize sopayı alıp insanları trenlere bindirmeyeceğiz. Yasalar ortada. Yasaları uygulayacağız. Suriye ile görüşeceğiz. Anlaşacağız. Nereden geldilerse oraya dönmelerini sağlayacağız. Bu süreci gerçekleştirirken de uluslararası hukukun Türkiye'ye verdiği hakları uygulayacağız. Bir sürü adama vatandaşlık verdiler. Veremezler, hepsini iptal edeceğiz. Bunla ilgili yasal düzenlemeler var. Bugün yasalar iktidar tarafından çiğneniyor. Hiç kimseye Anadolu'dan Türklüğü süpürttürmeyiz. En son süpürtmek isteyenleri Ege'nin soğuk denizinde boğduk. Bu millet aynı millet. Biz bu işin hukuk içerisinde Zafer Partisi politikaları ile olmasını istiyoruz. 

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın son seçimi olduğu yönündeki açıklamasını da değerlendiren Ümit Özdağ; "İnşallah. Ama inanmıyorum. Bu her seçimden önce yaptığı son dönemde yaptığı bir numara. Zaten Bekir Bozdağ hemen sıçradı. Şöyle oldu, böyle oldu. Üzerinde durmayın."