‘Nasreddin Dede’ oyunu 3. kez sahne yaptı ‘Nasreddin Dede’ oyunu 3. kez sahne yaptı

Sanatçı, Ressam, Akademisyen, Güzel Sanatlar Profesörü, Araştırmacı yazar unvanları ile  Türkiye’nin yakından tanıdığı,1968 yılında Arifiye Öğretmen Okulu Resim öğretmenliği yapmış, Okulda çalıştığı 7 yıl süre içinde başarılı çalışmalara imza atarak gerek öğretmenler ve gerekse öğretmen adaylarının büyük sevgisini kazanan  yine bu süre içinde yurt içinde ve yurt dışında eserleri ile açtığı sergiler ve araştırmaları ile ünü yurt içinde ve yurt dışına yayılan Hasan Pekmezci bir bankanın açmış olduğu serginin hazırlığı sırasında merdivenden düşerek geçirdiği kaza sonucu diz üstünde meydana gelen parçalı kırık dolayısı ile başarılı bir ameliyat sonrası evinde dinleniyor.

Hasan Pekmezci’in kaza geçirdiğini duyan öğrencileri ve arkadaşları O’nu evinde ziyaret ederek geçmiş olsun dileğinde bulunuyor.

Pekmezci ailesini ziyaret edenler arasında Arifiye öğretmen Okulunda öğrencisi olan Akyazı’lı emekli öğretmenler Dursun Erol ve Kenan Certel de yer aldı.

Kendisi gibi Akademisyen olan Şükran Atay-Pekmezci ile evli olan Hasan Pekmezci öğrencilerini Ankara’daki evinde ağırladılar. Geçmiş olsun dileklerini ileten öğrencilerine teşekkür ettiler. Duygulu anların yaşandığı anlamlı ziyaretten memnuniyet duyduğunu belirten Pekmezci çifti Sağlık durumları hakkında öğrencilerini bilgilendirdiler.

Erol ve Certel kaza sonucu ayağı kırılan öğretmenlerini iyileşmekte olduğunu görmekten memnuniyet duyduklarını, moralli bulduklarını, bilgisayarının başında hatıralarını kaleme alırken gördüklerini belirttiler. Pekmezci ailesi tarafından çok iyi karşılandıklarını ifade ettiler ve Mayıs ayında kendilerini Akyazı’da ağırlamak istediklerini sözlerine eklediler.

Hasan Pekmezci Bir saatlik ziyaret sonrası öğrencilerine imzalı kitabını armağan etti ve Eşi Şükran Hanımla birlikte kapıya kadar çıkarak onları Sakarya’ya uğurladılar.