Ekim ayında 5 kez zamlanan ancak sadece 1 kez fiyatı düşen motorine 2. indirim geldi. Bu gece yarısından itibaren motorinin litresi 1 lira 7 kuruş düştü. İndirimin ardından fiyat 26 lira seviyelerine geriledi.

Brent petrolde yaşanan dalgalanma nedeniyle akaryakıt fiyatları da sürekli değişiyor. 5-11 Ekim arasında 4 kez zam gelen motorine 13 Ekim Perşembe günü 2 lira 14 kuruş indirim gelmişti. Ancak araç sahiplerinin sevinci çok uzun sürmemiş, 15 Ekim'de tekrar 1 lira 1 kuruş zamlanmıştı. Aradan geçen 1 haftanın ardından araç sahiplerini bir nebze de olsa rahatlatacak bir indirim geldi.

FİYAT 1 LİRA 7 KURUŞ DÜŞTÜ
Bu gece yarısından itibaren motorine 1 lira 7 kuruş düştü. İndirimin ardından motorinin fiyatı yeniden 26 lira seviyelerine geriledi.

Asgari ücrette zam pazarlığı bugün başlıyor! İşte masadaki rakamlar Asgari ücrette zam pazarlığı bugün başlıyor! İşte masadaki rakamlar

MOTORİNİN LİTRESİ KAÇ LİRA OLDU
Fiyat değişikliğinin ardından motorinin litresi Sakarya'da ortalama 26 lira 52 kuruşa kuruşa indi.

AKARYAKIT FİYATLARI NASIL HESAPLANIYOR?
Akaryakıt fiyatları, Türkiye'nin de dahil olduğu Akdeniz piyasasındaki işlenmiş ürün fiyatlarının ortalaması ile dolar kurundaki değişiklikler baz alınarak rafineriler tarafından hesaplanıyor. Bu hesaplanma sonucunda dağıtım firmalarınca uygulanan fiyatlar, rekabet ve serbesti nedeniyle şirketler ve kentlere göre küçük değişiklikler gösterebiliyor.