Basında çıkan sayısız habere ve jandarma ekiplerinin yoğun uyarılarına rağmen, telefon dolandırıcılığı vakaları artmaya devam ediyor. 

Jandarma ekiplerinin vatandaşları bilinçlendirmek ve bilgilendirmek adına şehirde el broşürleri dağıtarak ve toplantılar düzenleyerek vatandaşları telefon ve internet dolandırıcılıklarına karşı uyarmasına rağmen Sakarya'da son iki gün içinde 4 kişi, kendilerini avukat, polis ve ucuz cep telefonu satıcısı olarak tanıtan dolandırıcıların kurbanı oldu.

Dolandırıcılık olaylarında İçişleri Bakanlığı'ndan aradığını söyleyen bir dolandırıcı, bir vatandaşı 390 bin lira dolandırırken, polis olarak kendini tanıtan bir başka dolandırıcı ise bir vatandaştan 44 bin lira aldı. Avukat kılığındaki bir dolandırıcı 27 bin lira elde ederken, sosyal medyada "ucuz cep telefonu" ilanına inanan bir diğer kurban ise 45 bin lira kaybetti.

Sakarya'da son iki gün içerisinde yaşanan bu dolandırıcılık olayları sonrasında Sakarya İl Jandarma Komutanı Nejdet Karaca, sosyal medya üzerinden yaptığı paylaşımlar ile vatandaşları bir kez daha uyardı.

Uyuşturucu satıcısı tutuklandı Uyuşturucu satıcısı tutuklandı

G Q8Qu Zl W M A A Ha DG Q8Q X U1 Xw A Esv7HG Q8Qe4 F X Y A A H08 BG Q8Qii F X0 A Ac Rcw