Sakarya Valisi Çetin Oktay Kaldırım Kurban Bayramı’nın ilk günü bayramlaşmadığı kimse kalmadı. Bayramda çalışanları ziyaret eden ve bayramlaşan Vali Kaldırım hem bol bol dua aldı hem gönül aldı.

Halk54 Haber Merkezi

Kurban Bayramı namazını Adapazarı Şeyh Edebali Camii’nde eda eden Vali Çetin Oktay Kaldırım, namazın ardından vatandaşlarımızla bayramlaştı. Vali Kaldırım, “Bayramlar, birlik ve beraberlik duygularının en yoğun yaşandığı müstesna zaman dilimleridir. Şeyh Edebali Camii’nde eda ettiğimiz Bayram Namazı sonrası kıymetli Hemşerilerimizle bayramlaştık. Rabbim, birlik ve beraberlik içinde nice bayramlara ulaşmamızı nasip etsin” dedi.

Vali Kaldırım ardından Sakarya İl Emniyet Müdürlüğü’nün  32 Evler Emniyet Uygulama Noktası’nı ziyaret etti. Üst düzey emniyet personelinin de hazır bulunduğu ziyaret sırasında  Vali Kaldırım, “Huzur ve güven içerisinde geçmesi için gece-gündüz fedakarca görev yapan emniyet güçlerimizi ziyaret ederek bayramlarını kutladık. Görevlerinde başarılar dilerim” dedi

Sakarya İl Jandarma Komutanlığı D-100 Karayolu üzerinde bulunan Aşağıdereköy Jandarma Uygulama Noktası’nı ziyaret eden Vali Kaldırım Mehmetçikle bayramlaştı. Vali Kaldırım, “Huzur ve güven içinde geçmesi için 7/24 görev yapan Jandarma güçlerimizi ziyaret ederek bayramlarını kutladık. Komutanlık Şeref Defterini imzalayarak görevlerinde başarılar diledik” dedi.

Büyükşehirden ulaşımda kalite seferberliği Büyükşehirden ulaşımda kalite seferberliği

Sakarya Eğitim ve Araştırma Hastanesi ile Acil Durum Hastanesi’ni ziyaret eden Vali Kaldırım, “ Acil Durum Hastanesi’ni ziyaret ettik. 7/24 fedakarca görev yapan doktorlarımızı ve sağlık çalışanlarımızı tebrik ederiz. Görevlerinde kolaylıklar diliyorum” dedi. Vali Kaldırım’ın bebek ve çocuklara gösterdiği ilgi ise görülmeye değerdi. 

Arifiye İlçesi Fatih Mahallesi’nde halkla buluşan Vali Kaldırım’a ise ilgi büyüktü. Esnaf ve vatandaşlarla bayramlaşan, sohbet eden Vali Kaldırım bol bol dua aldı. Gönüllerde taht kuran Vali Kaldırım, “Vatandaşlarımızla esnafımızla bayramlaştık. Kendileriyle sohbet ettik. Bir kez daha bütün Sakaryalıların bayramını kutlarım” dedi.

Bayramın 1. günü sahada halk, esnaf ve çalışanları ziyaret ederek geçiren Vali Kaldırım’ın bir durağı da Arifiye’deki Sevgi Evleri oldu.  Sevgi Evleri’nde kalan çocuklarla bayramlaşan, sohbet eden ve onlara hediye veren Vali Kaldırım gönüllerde taht kurdu. Vali Kaldırım, “ Sevgi Evleri’nde kalan çocuklarımız ve gençlerimizi ziyaret ederek bayramlarını kutladık. Çok güzel anlardı” dedi.

950c28e2-381f-42d4-8123-0b4b693b008ff30df164-c662-47fe-a69e-6cde838eb68b68b93678-8bfd-44ba-84fc-6b5f80fdc216