Sakarya’da eğitim faaliyetlerine özel ilgi gösteren Vali Çetin Oktay Kaldırım, Teknofest 2022 Sakarya Rüzgarı Proje Sergisinde derece kazanan 47 çalışmayı tek tek gezerek gençlerin birbirinden ilginç projelerini çok beğendi.

'Öğretmenler Arası Akıl ve Zekâ Oyunları' turnuvası düzenlendi 'Öğretmenler Arası Akıl ve Zekâ Oyunları' turnuvası düzenlendi

Serdivan ilçesindeki bir alışveriş merkezinde düzenlenen sergide üç saati aşkın süre kalarak öğrencilerimizin çalışmalarını kendilerinden dinleyen Vali Kaldırım, sergi sonrası sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımlarda gençlerle gurur duyduğunu belirtti.

Bugün yaptığı bir paylaşımında “Bu gençlerde iş var… Birbirinden değerli harika projeler geliştiren sevgili öğrencilerimizi kutluyorum. Sizlerle gurur duyuyoruz…” ifadelerini kullanan Vali Çetin Oktay Kaldırım, bu yıl Sakarya olarak katılım rekoru kırdığımız Teknofest Karadeniz 2022 Festivalinde emeği geçen başta İl Millî Eğitim Müdürü Ebubekir Sıddık Savaşçı olmak üzere, tüm okul müdürlerini, danışman öğretmenlerini, öğrencileri ve emeği geçen herkesi ayrı ayrı tebrik etti.

Proje sergisinde gençlerle sıcak sohbetler gerçekleştiren Vali Çetin Oktay Kaldırım’a yoğun ilgi gösteren öğrenciler paylaşımlara yaptıkları yorumlarda Vali Kaldırım'ın eğitime gösterdiği duyarlılığa ve çalışmalarına verdiği özel öneme çok teşekkür ettiler.

validen gençlere büyük övgaü (14)validen gençlere büyük övgaü (10)validen gençlere büyük övgaü (3)