Bakanlıktan yeni genelge! Valilikler ve belediyelere yazı gönderildi Bakanlıktan yeni genelge! Valilikler ve belediyelere yazı gönderildi

Sakarya Valisi Yaşar Karadeniz, jandarma teşkilatının 185'inci kuruluş yıl dönümü dolayısıyla mesaj yayımladı.

Vali Karadeniz mesajında şu ifadeleri kullandı:

"185 yıldır olduğu gibi, devletimizin her anlamda bekası, birlik ve beraberliğimizin muhafazası, milletimizin kendisini huzur ve güven içerisinde hissetmesini sağlamak için fedakârca ve büyük bir özveriyle görev yapan Jandarma Teşkilatımızın değerli personelinin, bugün yeniden yaşadığı haklı gurur ve heyecanını paylaşmaktan mutluluk duyuyorum.

Göz bebeğimiz olarak bildiğimiz, Türkiye Cumhuriyeti’nin en köklü kolluk gücü olarak bağrından çıktığı Aziz Milletimize hizmeti bir şeref olarak addeden, hukukun üstünlüğüne ve insan haklarına saygıyı her koşul altında gözeten, tarihi şan, şeref ve elde edilemez başarılarla dolu Jandarma Teşkilatımız, asli görevlerinin yanı sıra hayata geçirdiği vatandaş odaklı sosyal hizmetlerle, kıymetli halkımız ile Aziz Devletimiz arasında önemli bir köprü görevini yerine getirmektedir. Yurdumuzun her köşesinde, silahlı kuvvetlerimizin halka açılan penceresi konumunda olmuş, halkın memnuniyetini sağlayacak şekilde güvenlik hizmeti sunmayı benimseyerek halkımızla bütünleşmiş Jandarma Teşkilatımızın, yüksek vazife şuuru ve sorumluluk bilinciyle almış olduğu bu görev ve sorumlulukları bugün olduğu gibi gelecekte de aynı şekilde sürdüreceğine yürekten inanıyorum.

Vatandaşlarımızın yarınlarından emin olarak hayatını devam ettirmesi için günlük yaşamımızın her alanında ve ülkemizin her noktasında ve türlü şartlar altında güvenliğini sağlamaya çalışan ve yeri geldiğinde canını feda etmekten çekinmeyen Jandarma Teşkilatı, gösterdiği kahramanlığın yanı sıra üstün hizmet anlayışıyla, köklü ve başarılı geçmişinden aldığı güçle geleceğe hazırlanmaktadır.

Bugün her alanda yaşanan gelişmeler ışığında Jandarma Teşkilatımız; alt yapı yönünden çağın gerekleri doğrultusunda kendini geliştirmekte, başarısını sürekli kılmak için büyük gayret sarf etmekte, teknolojik gelişmeler ışığında gücünü ve harekât yeteneğini artırmakta, çalışmalarıyla Milletimize güven vermektedir. Ülkemizin her yanında olduğu gibi, İlimizde de bu yüksek ruh ve şuurla görevlerini yerine getiren Jandarma Teşkilatımızın gösterdiği bu büyük fedakârlık ve ulaştığı başarı, her türlü takdire şayandır. Devletimizin desteği ve Milletimizin güvenine layık olmaya söz vermiş olan Teşkilatımızın, sorumluluklarını bugün olduğu gibi gelecekte de üstün bir görev bilinciyle ve kararlılıkla sürdüreceklerine inanıyorum.

Bu duygu ve düşüncelerle; Jandarma Teşkilatımızın her daim gururla kutladığımız bu özel gününde, başta Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK olmak üzere; vatanı ve milleti uğruna canlarını feda eden Aziz Şehitlerimizi, ebediyete irtihal eden Kahraman Gazilerimizi rahmet ve minnetle anıyor, ilimizde ve yurdun dört bir yanında azim ve fedakarlık dolu çalışmalarla görev yapan Jandarma Teşkilatımızın değerli mensuplarını tebrik ediyor, aileleriyle birlikte sağlıklı, başarılı ve mutlu günler temenni ediyorum."