Sakarya Valisi Yaşar Karadeniz, Kurban Bayramı dolayısıyla bir kutlama mesajı yayınladı.

Vali Karadeniz mesajında şu ifadeleri kullandı:

"Her anlamda sahip olduğumuz çok büyük zenginliklerimizin ve köklü geleneklerimizin sevgi ve saygı çerçevesinde yaşatıldığı, duygularımızın manevi yönüyle doruğa ulaştığı, kardeşlik, birlik, beraberlik, yardımlaşma ve dayanışma duygularının çok sıkı bir bağ ile daha da kuvvetlendiği, barış, huzur ve muhabbetin, dargınlık ve kırgınlıklara hükmettiği, yeni başlangıçlara ve dostluklara yol gösteren bir Kurban Bayramı’na daha ulaşmanın sevinci, mutluluğu ve huzurunu yaşıyoruz.

Serdivan'da açık havada sinema keyfi Serdivan'da açık havada sinema keyfi

Bayramlar, bütün insanlığın sevinci haline gelirse anlam kazanır. Onun için bu kutlu zamanları fırsat bilerek, ailemiz, akrabalarımız ve yakınlarımızla kucaklaşmalı, sevgi ve merhamete muhtaç yetim, garip ve kimsesizlerin bir nebze de olsa sevinci ve umut ışığı olmalıyız. Bizler ancak sahip olduğumuz en büyük hasletlerden olan sevgi, merhamet, hoşgörü, yardımlaşma ve dayanışma duygularımızı en üst seviyede tutup, kırgınlık ve dargınlıkları bir kenara bırakır, birlik, beraberlik ve kardeşlik duygularımızı pekiştirebilirsek, bayramın kendine has huzur veren atmosferinde idrak edilmesini sağlayabilir ve bu müstesna zaman dilimini en iyi şekilde değerlendirmiş oluruz.

Sevgi, merhamet ve kardeşliğin yelpazesi altında dünyanın bütün canlılarını kucaklayan bir medeniyetin mensupları olarak; özellikle son yıllarda ve aylarda insanlığın barışa, huzura, sevgiye ve yardımlaşmaya her zamankinden daha fazla ihtiyaç duyduğunu görüyor ve bunun acısını milletçe yüreğimizde yaşıyoruz. İnanıyoruz ki; dünyanın birçok yerinde yaşanan acılarla birlikte; İsrail’in Filistin’de kadın, çocuk, hasta, yaşlı demeden yaşattığı kabul edilemez vahşet, bu mukaddes günlerin hatırına son bulacak ve özlemini çektiğimiz güzel günlerin hiçbir zaman diliminde bulunmayan sevinci, tekrar özgürce ve huzur içerisinde yaşatılacaktır.

İnsanlık tarihinin gördüğü ve göreceği en büyük katliam, soykırım ve vahşetin yaşandığı Filistin’deki kardeşlerimizin de en önemli kaynaşma günlerimiz olan bayramları büyük bir coşku ve huzurla yaşayacağı günlerin gelmesini Yüce Rabbimizden niyaz ediyorum. Bu bayram ve bundan sonraki bu gibi özel günlerde tüm dünya Müslümanlarının bir arada ve birlik ve beraberlik içerisinde olması, en büyük temennimizdir.

Dünyada yaşanan acıların bir an önce son bulmasını umut ederken; bu mukaddes günü de maneviyatına uygun bir şekilde yaşayıp, birbirimize her zamankinden daha sıkı sarılmalı, kaygıların ve sıkıntıların geri plana itildiği, sevginin, saygının ve hoşgörünün buluştuğu, insan ilişkilerinin daha fazla güçlendiği, ümitlerin canlandığı mukaddes bayramımızın, birlik ve beraberliğimizi daha da pekiştireceğine olan inancımızı diri tutmalıyız.

Bu vesile ile bu mübarek günlerin; Aziz Şehrimize, Milletimize, Ülkemize, İslam Dünyasına, tüm insanlığa ve özellikle Filistin ile birlikte acısını yüreğimizde hissettiğimiz Gönül Coğrafyamıza barış ve huzur getirmesini diliyor, dünyanın çeşitli bölgelerinde yaşanan acıların, sıkıntıların, çatışmaların da sona ermesine vesile olmasını Yüce Allah’tan niyaz ediyorum.

Bu duygu ve düşüncelerle; başta Aziz Şehitlerimizin yakınları ve Kahraman Gazilerimiz olmak üzere, milletimizin ve kıymetli hemşehrilerimin, tüm kamu görevlisi arkadaşlarımın, sivil toplum kuruluşları ve basın mensuplarımızın bayramını en kalbi duygularımla kutluyor, sevgi ve muhabbetlerimi sunuyorum."