Sakarya Valisi Yaşar Karadeniz, Türk Polis Teşkilatı'nın Kuruluş Yıl Dönümünü yayımladığı mesaj ile kutladı.

Erdoğan: Yanlış uygulama gözden geçirilsin Erdoğan: Yanlış uygulama gözden geçirilsin

Vali Karadeniz, mesajında şunları kaydetti:

"Tam 179 yıldır gücünü halktan ve kanunlardan alan, ülkemizin huzur ve güvenliği için olağanüstü çaba sarf eden, her türlü tehdide karşı halkımızın can ve mal güvenliğinin temini için fedakârca çalışarak olağanüstü gayretler sergileyen Türk Polis Teşkilatımızın 10 Nisan Polis Günü'nü ve Polis Haftası'nı kutlarken, haklı gurur ve heyecanlarını paylaşmaktan mutluluk duyuyorum.

Toplumun güvenini ve takdirini toplayan teşkilatımızın kıymetli mensupları; kamu düzeninin tesisi için mesai mefhumu gözetmeksizin almış olduğu tüm kutsal görevleri ifa ederken yüreği vatan sevgisi ile dopdolu, insan merkezli hizmet anlayışıyla toplumun tüm beklentileri, ihtiyaçları ve taleplerini de göz önünde bulundurarak, devletinin ve milletinin hizmetinde görev yapmaya devam etmektedir.

Uhdesinde bulunan her görevde büyük bir fedakârlık örneği gösteren ve gece-gündüz demeden her alanda önemli başarılara mazhar olan Emniyet Teşkilatımız, duyarlı ve vatan sevdası ile dolu halkımızla el ele vererek Sakarya’mızın daima bir huzur coğrafyası olmasında da büyük rol oynamıştır.

Jandarma Teşkilatımız, kamu kurum ve kuruluşlarımız, yerel yönetimlerimiz ve STK’larımızla koordineli bir şekilde, denetim ve bilgilendirme alanlarında olduğu gibi, asayiş ve önleme faaliyetlerini de yerine getirmek için büyük bir özveriyle görev yapan Türk Polisinin, 179 yıldır olduğu gibi bundan sonra da yine aynı azim, kararlılık ve yüksek vazife şuuru ile çalışmalarına devam edeceklerine yürekten inanıyorum.

Bu duygularla; Polis Teşkilatımızın, Polis Haftası'nı ve 10 Nisan Polis Günü'nü canı gönülden kutluyor, aile bireyleri ile birlikte sağlık, huzur ve mutluluklar temenni ediyorum. Vatanımız ve bayrağımız uğruna canlarını feda ederek şehit düşen, ebediyete irtihal eden güvenlik mensuplarımıza Yüce Allah'tan rahmet, kahraman gazilerimiz ve emeklilerimiz ile birlikte görevleri başında olan personellerimize sağlık, mutluluk ve başarılar diliyorum."