Aliağa Belediyesi’ne dört ödül birden  Aliağa Belediyesi’ne dört ödül birden 

Nurettin Eryılmaz-Fuat Koçer

Türk Eczacıları Birliği'nin çağrısıyla 'Büyük Eczacı Mitingi' Pazar günü Ankara'nın Çankaya ilçesindeki Anıtpark'ta gerçekleşmişti.

Eczacılar bir süredir ilaçlarda kar oranın her zamlarda düşmesi ve doların artması ilaç fiyatlarının SGK kurum ile yapılan geçmiş dönem anlaşmaların güncellenmesi gibi birçok sorunun sağlık bakanlığın çözmesi için uyarı açıklamaları vardı.

Gündemin nabzını sokaklarda tutan halk54.com ekibi vatandaşlara ‘Eczanelerde kullandığınız ilaçları bulabiliyor musunuz’ diye sordu. Bazı vatandaşlar ‘İlaç bulamıyoruz’ derken bir vatandaş ilacın kireç olduğunu, organik besinlerle beslenerek ilaçlara ihtiyaç olmadığını iddia etti.

Bir vatandaşta 3 aydır dolar ve mazotun sabit fiyatta durduğunu, zamların neden sürekli geldiğini sorgularken, “Hiç ülkemizde dolar neden bu kadar yükseliyor, Türk liramızın değerini neden yükseltmedik diye sordunuz mu“ sorusuna cevap veremedi.

Halk54.com sokakta kullandığınız ilaçları bulabiliyor musunuz sorusu röportajında halkın cevapları tüm ayrıntılarıyla videodan izleyebilirsiniz.