Nurettin Eryılmaz / Fuat Koçer

31 Mart yerel seçimlerine sayılı günler kalırken, tüm ülkede olduğu gibi Sakarya'da da yarış sürüyor. Adaylar seçmene vaatlerini sunarken, izleyecekleri yol haritası hakkında da bilgi veriyor.

Karapürçek'te Mehmet Murat Çoruhlu mazbatasını alarak göreve resmen başladı Karapürçek'te Mehmet Murat Çoruhlu mazbatasını alarak göreve resmen başladı

Sakarya'da özellikle siyasi partiler arasında belediye başkanlığı ve belediye meclis üyeliği seçim yarışının üst seviyede olduğu Hendek ilçesi dikkat çekerken, Halk54.com gündemin ve sokağın nabzını tutmak için Hendek'te vatandaşlara mikrofon uzattı, ilçedeki seçim heyecanını vatandaşın dilinden dinledi.

HALK54 mikrofonuna konuşan Hendekli seçmenler 31 Mart belediye başkanlığı seçimi yarışında AK Parti ile MHP'nin oluşturduğu Cumhur İttifakı, Büyük Birlik Partisi ve CHP adaylarının yarıştığını belirtirken, çoğu seçmende kararsız olduğunu ve tüm adayları yakından tanıdığı için son güne kadar karar aşamasında olduğunu ifade etti.

Hendekli seçmenler, başkanlık yarışının Cumhur ittifakı adayı ve mevcut Belediye Başkanı Turgut Babaoğlu ve Büyük Birlik Partisi adayı İrfan Püskülü arasında geçeceğini, yarışta CHP adayı Nihat Bayraktar'ın da dahil olabileceğini belirtti.

Yeni dönemde Hendek ilçesinin şehir içi trafik sorununun çözümünü gerçekleşmesini isteyen Hendekli seçmenler, içme suyunun yağmur yağdığında çeşmelerden çamurlu aktığını, kaliteli su istediklerini, ,nternet alt yapısının güçlendirilerek fiber ağının genişlemesini, ilçenin turizm potansiyelinin değerlendirilerek ekonomiye katılması gerektiğini, gençler için sosyal kültürel alanların artırılmasını, Turgut Babaoğlu’nun gerçekleştirdiği halk konserinde Sefo ile hayranlarının buluşması güzel olduğunu, bu tür konserlerin sürekli yapılmasını istediler.

Hendek'te Ali İnci zamanında başlayıp İrfan Püsküllü döneminde kentsel dönüşüm nedeniyle halen evlerini alamayan kişiler olduğunu belirten vatandaşlar bu sorunun çözülmesi gerektiğini belirtirken, Cumhur İttifakı adayı Turgut Babaoğlu’nun 2. dönemde görev verilmesi gerektiğini ifade ederek, "Seçimlerin sonucunda göreve gelecek başkan parti rozetini bırakarak herkese hizmet için Hendek ilçesinin gelişmesi için çalışmalıdır" diye konuştular.