Kurban bayramı bu yıl 16 Haziran 2024 Pazar günü eda edilecek.

Türkiye'nin dört bir yanında Müslümanlar kurban keserken etler ise her zaman olduğunu yine derin dondurucularda saklanacak. Yaklaşan bayram öncesinde ise Sakaryalı Veteriner Hekim Mustafa Yıldız kurban etlerinin saklanacağı derin dondurucuların bakımlarının yapılması konusunda vatandaşlara uyarılarda bulundu.

Isırdığında öldüren yılan türü Bolu’da görüntülendi Isırdığında öldüren yılan türü Bolu’da görüntülendi

Mustafa Yıldız'ın yazısı şöyle;
Kurban bayramına az bir süre kaldı. Halkımızda bayram yaklaştıkça heyecan, sevinç doruğa ulaşıyor. Halkımızın kurban bayramında kurban kesim sonrası zor durumlarda kalmamak için şimdiden buzdolabı, deep friz v.b derin dondurucuları kontrol edip bir arızaları varsa tamirlerini kurban günü sektörde oluşacak yoğunluk nedeniyle tamiratını şimdiden yaptıralım.
Etler doğası gereği sıcak ortamlarda uzun süre kalamazlar. Sıcak ortamlarda süratle bozularak gıda özeliklerini kayıp ederler. Gerek insan gerekse hayvan gıdası olarak bozulduktan sonra tüketilmesi sağlık açısından çok sakıncalıdır. Etler ,mutlaka zaman kayıp etmeden sağlık açısından korunması için soğuk ortamlarda muhafaza edilmelidir. Her türlü hijyen şartları göz önünde bulundurularak etler korunmalıdır. Halkımıza sağlıklı , mutlu güzel bir bayram geçirmelerini şimdiden diliyorum.