Define için öldürüldüğü iddia ediliyordu, yargılanan karı koca beraat etti Define için öldürüldüğü iddia ediliyordu, yargılanan karı koca beraat etti

HALK54.COM
Nurettin Eryılmaz'ın özel haberi

Edinilen bilgiye göre, Adapazarı ilçesine bağlı Kömürlük Mahallesinde alzheimer hastası olan eşi Vildan A. ile birlikte yaşayan 80 yaşındaki Şerif A.A.'nın 2 gün boyunca dışarı çıkmadığını fark eden mahalle sakinleri, durumu yakınlarına haber verdi. 

5 Ocak Perşembe günü saat 16.00 sıralarında eve gelen yaşlı adamın yeğeni, kapıyı açtıramayınca jandarmaya haber verdi. Kısa sürede olay yerine gelen jandarma ekipleri, eve girdiklerinde yaşlı adamın odasında cansız bedeniyle karşılaştı. 

Alzheimer hastası olan eşi Vildan A.'nın da ayrı bir odanda durumdan habersiz bir şekilde bulunduğu öğrenildi. 

Eşiyle birlikte yaşadığı evde 2 gün sonra ölü  bulunan yaşlı adamın cansız bedeni, savcılık incelemesinin ardından otopsi için Korucuk Adli Tıp Kurumuna kaldırıldı. 

Yaşlı adamın kesin ölüm sebebi, otopsiden çıkacak sonuçla belirlenecek. 

Yaşlı adamın cenazesi bugün Kömürlük Mahallesinde öğlen namazına müteakip kılınan cenaze namazın ardından mahallede bulunan aile mezarlığına defnedildi.

Yaşlı adamın alzheimer hastalığı olan eşi Vildan A. ise Hendek ilçesinde Melek Nişancı Huzurevine yerleştirildiği öğrenildi.