İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığınca, Büyükçekmece Belediyesi'ne yönelik başlatılan rüşvet operasyonu kapsamında aralarında imardan sorumlu Başkan Yardımcısı N.S. ve İmar ve Şehircilik Müdürü A.Ç'nin de bulunduğu 22 şüpheli gözaltına alındı. Gözaltındaki şüphelilerden bazılarının odalarında inceleme yapılması için belediyeye getirildikten sonra yeniden polis aracına götürüldükleri sırada belediye önünde olaylar yaşandı. Aralarında CHP'li partililerin de bulunduğu belediye çalışanları, operasyonu protesto ederken sloganlar attı.

RÖPORTAJ VEREN YAŞLI KADININ BOĞAZINI SIKTI

Belediyede daha önce Belediye Başkan Yardımcısı olarak görev yaptığı belirtilen Hasan Akkuş isimli kişi de o sırada kendilerine tepki gösteren ve A Haber kanalının mikrofon uzattığı Nebiha Y. isimli bir yaşlı kadının boğazını sıktı.

ONLAR DA MUHABİRİ DARP ETTİ

Olayın devamında haber yapmaya giden gazetecilerden A Haber Muhabiri Ahmet Vural, çıkan arbede sonrası 3 kişi tarafından yere yatırıp darp edilmişti. Darp edilen Vural'ın şikayeti üzerine 3 kişinin kimliği görüntülerden tespit edildi. Gözaltına alınan, E.Ö., S.A. ve Y.E.Ç. çıkarıldıkları mahkemece tutuklandı. Yaşlı kadının boğazını sıktığı gerekçesiyle gözaltına alınan Hasan Akkuş ise emniyetteki ifadesinin ardından serbest bırakıldı.

HEM BAŞKAN HEM YARDIMCISI HEM DE TUTUKLANANLAR KAYNARCALI

Görüntülerini Türkiye'nin konuştuğu Hasan Akkuş ile birlikte gazeteciyi darp ettikleri için tutuklanan 3 kişiden ikisinin Sakaryalı oldukları ortaya çıktı. Aslen Trabzonlu olan ancak Sakarya'nın Kaynarca ilçesinden olan Büyükçekmece Belediye Başkanı Hasan Akgün'ün bir dönem yardımcılığını yapan Hasan Akkuş'un da Kaynarcalı olduğu öğrenildi.

A Haber Muhabiri Ahmet Vural'ı darp eden Emre Ö. ve Serhat A.'nın da Kaynarca'nın Turnalı mahallesinden oldukları ve hala-dayı çocukları oldukları ortaya çıktı.

Emre Ö.'nin amcası, Serhat A.'nın dayısı olan bir siyasetçinin ise Kaynarca'da Belediye Başkan aday adayı olduğu öğrenildi.

CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN BÖYLE TEPKİ GÖSTERMİŞTİ

Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, cuma günü Yalova'da düzenlenen belediye başkan adayı tanıtım programında Büyükçekmece Belediyesi'ndeki rüşvet operasyonu ve sonrasında kadın ve gazetecilere saldırılara tepki göstermişti.

Cumhurbaşkanı Erdoğan olaylarla ilgili şöyle konuşmuştu:

"Hırsızlıkları, yolsuzlukları, belediyelerde kurdukları soygun düzenleri ortaya çıkınca gazetecilere saldıran, kadınlarımıza dil uzatan, hakaret eden küfreden edepsizler yine bunlar. Siyasette seviyeyi daha ne kadar düşürebilirler, daha ne kadar küstahlaşabilirler dedikçe her gün yeni bir skandalla çukurlaşan yine bunlar.

14 Mayıs seçimlerinde kendilerine oy vermediler diye depremzedelerimize en aşağılık hakaretleri savurmuşlardı, bugün de aynı kepazeliği yaşını başını almış kadınlara ve görevini yapmaya çalışan gazetecilere saldırıyorlar. Büyükçekmece'de bir teyzeye saldırıyor. Utanın. Hani kadına şiddet yoktu. Anan yaşındaki bir kadına bu şekilde saldırmanın izahı olmaz. Ey CHP sizin gidecek yeriniz yok."

Cumhurbaşkanı Erdoğan: “Ankara-İstanbul arasındaki seyahat süresi 25 dakika daha azalacaktır” Cumhurbaşkanı Erdoğan: “Ankara-İstanbul arasındaki seyahat süresi 25 dakika daha azalacaktır”

Medyabar